„Mūsų frakcijos požiūriu, Finansų ministerija paruošė biudžetą, neatitinkantį koalicinės sutarties: mažesni vaiko pinigai, nepaskirti pinigai nemokamam bakalaurui. Jį jau nežinau kelinta Vyriausybė žada įvesti, tai viena emigracijos priežasčių. Biudžete tai kainuotų 6 mln. eurų“, – „Žinių radijo“ laidoje „Pozicija“ teigė „socialdarbiečių" pirmininkas.

Kalbėdamas apie kitų metų biudžeto svarstymą Seime, G. Kirkilas teigė, kad „socialdarbiečiai" balsuos už tai, kad būtų vykdoma koalicijos sutartis.

„Koalicijos sutartis buvo ne šiaip sau sugalvota iš politikų, bet dalyvaujant Finansų ministerijai. (...) Dabar ministras nieko neaiškina, neva tai trūksta pinigų, visiems reikia, tačiau yra prioritetai, kurie nustatyti koalicijos sutartyje. Vis tiek mes balsuosime už tai, kad koalicijos sutartis būtų įvykdyta“, – „Žinių radijui“ sakė jis.
G. Kirkilo teigimu, Finansų ministerija, siūlydama mokestinius pakeitimus, su niekuo nesitarė.

„Finansų ministerija su niekuo nepasitarė ir pasiūlė keistų mokestinių pakeitimų. Tie pasiūlymai, kad ir vadinamų NT ir taršos mokesčių, ypatingų papildomų pinigų į biudžetą neduoda. Reikia žmonėms leisti pasiruošti, turi bent jau pusę metų informuoti žmones. Taršos mokestis buvo pateiktas su klaidomis. Visi, kas tą mokestį matė, jie sako, kad tas mokestis taršos nemažins“, – teigė G. Kirkilas.

Anot jo, taip vadinami stambios prekybos ir bankų mokesčiai yra labai svarstytini.

„Tai labai svarstytini mokesčiai. Kaimyninė Lenkija iki šiol bylinėjasi su Briuseliu, juos reikia gerai apgalvoti. (...) Šita mokesčių reforma neapgalvota, nesiekia tikslų, kurių nori Finansų ministerija ir net neaptarta koalicijoje, – sakė G. Kirkilas.

ELTA primena, kad Seimas spalį priėmė svarstyti Finansų ministerijos parengtą valstybės biudžeto įstatymo projektą. Kitų metų valstybės biudžete planuojama gauti 11,5 mlrd. eurų pajamų, o asignavimai sieks 12,6 mlrd. eurų.

Po pateikimo už kitų metų biudžeto projektą balsavo 57 Seimo nariai, prieš – 1, susilaikė – 36.

Valstybės biudžeto išlaidos augs 8 proc., iki 940 mln. eurų, „Sodros“ – 11,7 proc., iki 472 mln. eurų, Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) – 7,4 proc., iki 145 mln. eurų, savivaldybių – 11,6 proc., iki 339 mln. eurų.

Valstybės biudžeto pajamos augs 9 proc., iki 956 mln. eurų, „Sodros“ – 9,1 proc., iki 407 mln. eurų, PSDF – 11,7 proc., iki 241 mln. eurų, o savivaldybių – 11,9 proc,. iki 350 mln. eurų.

Nominalus valdžios sektoriaus perteklius kitąmet, planuojama, bus ne mažesnis nei 0,2 proc. BVP.

Vyriausybė iš esmės pritarė siūlomam Stambios prekybos mokesčio įstatymo projektui ir bankų bei kreditų unijų apmokestinimui. Taip pat nutarta Seimui siūlyti organizuoti konsultacijas dėl abiejų mokesčių poveikio.