Jis sako, kad dabartinė „politinio susidorojimo“ byla yra šių minimų aplinkybių tęsinys.

„Perduodavo pageidavimus. Ko politiniai veikėjai tikisi? Kad būtų geri, kad turėtų mažai kritikos“, – žurnalistams trečiadienį teisme sakė D. Mockus.

„Ar jums neatrodo, kad tai, kas dabar vyksta, yra sudėtinė to proceso dalis? Tiesiog, visa tai, kas čia vyksta, ką galima vadinti politinės korupcijos ar politinio susidorojimo byla, matyt, yra tąsa, matyt, tam tikros pozicijos, nes koncerno valdoma žiniasklaida niekada nebuvo įtakojama akcininkų. Manau, tai yra viena iš pasekmių“, – tvirtino jis, paklaustas, ar į gautus pageidavimus atsižvelgė.

Žurnalistai trečiadienį taip pat teiravosi, ar jis atsimena 2015-ųjų gruodžio 16-osios pokalbius sostinės restorane „Meat Steak House“ su buvusiu Liberalų sąjūdžio lyderiu Eligijumi Masiuliu bei buvusiu šios partijos atstovu Gintaru Steponavičiumi, ar kalbėta apie paramą politikams, taip pat apie savo paties vaidmenį, buvusio koncerno viceprezidento Raimondo Kurlianskio ryšius su E. Masiuliu.

D. Mockus į šiuos klausimus neatsakė ir žadėjo tai padaryti po liudijimo teisme. Teismas trečiadienį jo nespėjo apklausti ir apklausą atidėjo iki gruodžio pradžios, daugiau nei tris valandas užtrukus minėto įrašo perklausai.

Slapta pareigūnų darytame įraše užfiksuotas 2015-ųjų gruodžio 16-ąją sostinės restorane „Meat Steak House“ vykęs koncerno atstovų susitikimas su buvusiu Liberalų sąjūdžio lyderiu Eligijumi Masiuliu bei buvusiu šios partijos atstovu Gintaru Steponavičiumi. E. Masiulis kaltinamas kyšio ėmimu, G. Steponavičius – piktnaudžiavimu.

D. Mockui vykdant ikiteisminį tyrimą buvo suteiktas specialiojo liudytojo statusas.

Politinės korupcijos byloje buvęs koncerno viceprezidentas Raimundas Kurlianskis kaltinamas kyšių davimu politikams už naudingų sprendimų priėmimą.

Byloje taip pat kaltinami E. Masiulis, buvęs Seimo narys liberalas Šarūnas Gustainis ir eksparlamentaras, buvęs „darbietis“ Vytautas Gapšys. Seimo narys Gintaras Steponavičius kaltinamas piktnaudžiavimu, nesant kyšininkavimo požymių.

Kaltinimai byloje oficialiai pateikti ir pačiam koncernui „MG Baltic“, Darbo partijai bei Liberalų sąjūdžiui.

Nė vienas iš kaltinamųjų savo kaltės nepripažįsta, jie sako, kad teisėsaugos tyrimas vykdytas tendencingai.

Toliau byla bus nagrinėjama lapkričio pabaigoje.