Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkui konservatoriui Antanui Matului nusišalinus nuo išvadų rengimo šiuo klausimu, išvadų projektą rengė Mišrios Seimo narių grupės seniūnas Andrius Mazuronis ir Etikos ir procedūrų komisijos pirmininko pavaduotoja „valstiete“ Aušrinė Norkienė.

„Kalbant apie viešųjų ir privačių interesų derinimą, mūsų nuomone, Seimo pirmininkas V. Pranckietis pažeidė Valstybės politikų elgesio kodekse įtvirtintas nesavanaudiškumo, nešališkumo ir sąžiningumo principus, sušaukdamas Seimo valdybos posėdį, kuriame buvo svarstomas neeilinio Seimo posėdžio sušaukimas. Šiame posėdyje buvo svarstomas tik vienas klausimas - tai yra dėl nepasitikėjimo Seimo pirmininku. Jis priėmė sprendimą dėl darbo organizavimo, susijusį vien realiai su savo asmeniu, tokiu būdu apeidamas nepasitikėjimo iniciatorių valią ir balsavimą dėl nepasitikėjimo pasiūlė atlikti jam patogiu metu. Mūsų nuomone, toks elgesys netoleruotinas ir ateityje tai neturėtų kartotis“, – Eltai sakė A. Mazuronis, komentuodamas išvadų projektą.

Jo nuomone, jeigu politikas yra tvirtas savo įsitikinimuose ir dėl savo palaikymo, jam neturėtų būti jokio skirtumo, kada inicijuojama nepasitikėjimo procedūra. „Jis turėtų leisti nepasitikėjimo iniciatoriams pilna apimtimi įvykdyti jų pageidavimus“, – mano A. Mazuronis.

Dėl balsų skaičiavimo komisijos A. Mazuronis mano, kad Seimas jau išsprendė šį klausimą.

„Manau, kad nebėra ką svarstyti, kadangi Seimas savo sprendimu pareiškė nepasitikėjimą buvusia balsų skaičiavimo komisija, sudarė naują, grįžo į perbalsavimo procedūrą ir ją atliko. Todėl etikos komisijai nėra ką spręsti“, – savo asmeninę nuomonę dėstė vienas iš išvadų rengėjų A. Mazuronis.

Politikas pastebėjo, kad jo ir kitos išvadas rengusios parlamentarės A. Norkienės nuomonės sutapo.

Beje, dėl išvadų projekto turės balsuoti visa Seimo Etikos ir procedūrų komisija, kuri ir priims galutinį sprendimą šiuo klausimu.

Kaip primena ELTA, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, prašydamas įvertinti procedūrinius pažeidimus, padarytus tiek rengiant nenumatytą Seimo valdybos posėdį, tiek ir sušauktame neeiliniame plenariniame Seimo posėdyje, kuriame buvo sprendžiama dėl V. Pranckiečio atstatydinimo iš Seimo pirmininko pareigų.

Etikos ir procedūrų komisija ėmėsi svarstyti ir Seimo vicepirmininko Arvydo Nekrošiaus skundą dėl Seimo pirmininko V. Pranckiečio atleidimo procedūros teisėtumo.

A. Nekrošiaus skunde nurodytas aplinkybes tiria ir rengia išvadas Seimo narys konservatorius Kazys Starkevičius ir „valstietė“ Aušra Papirtienė.