„Atsižvelgus į dabartinę situaciją, kai iš Seimo pirmininko pavaduotojo pareigų atleistas Remigijus Žemaitaitis bei prisiminus valdančiosios koalicijos lyderio pažadus – taupyti mokesčių mokėtojų lėšas - likus iki šios kadencijos pabaigos mažiau kaip metams, siūlau naikinti vieną Seimo vicepirmininko pareigybę. Juolab, kad dabar jau buvęs vicepirmininkas sakė, kad jo kuruojama sritis nebuvo reikšminga. Tai šią sritį Seimo pirmininkas galėtų pavesti vienam iš vicepirmininkų“, - sako projektą parengęs Seimo narys J.Razma.

Šiuo metu Seimo statutas numato, kad Seimo pirmininko pavaduotojų yra ne daugiau kaip septyni.

R. Žemaitaitį atleidus iš Seimo vicepirmininko pareigų, Seimo pirmininkas V. Pranckietis žadėjo naujo kandidato eiti šias pareigas neteikti ir siūlyti sumažinti Seimo vicepirmininkų skaičių. „Aš siūlyčiau sumažinti Seimo vicepirmininkų skaičių, Statute daryti pakeitimą, kadangi dėl partijų susitarimų buvo atsiradusi ta pareigybė“, – žurnalistams antradienį sakė V. Pranckietis, primena ELTA.

Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis mano, kad tokiais veiksmais V. Pranckietis siekia Seimo valdyboje užsitikrinti daugumą Seimo opozicijai.

„Suprantu Seimo pirmininko poziciją. Norint išsaugoti opozicijai daugumą Seimo pirmininkas neturi siūlyti vieno ar kito Seimo pirmininko pavaduotojo. Taip bus nevykdomas Seimo Statutas ir, aišku, tokiu būdu gali pavykti Seimo pirmininko pagalba vykdyti destrukciją Seimo darbe, tas ir bus daroma“, – mano R. Karbauskis.

Jeigu būtų siūlomos Statuto pataisos dėl Seimo vicepirmininkų skaičiaus sumažinimo, R. Karbauskis sako, kad Seimas joms nepritartų.