„Dabar valstybė, deja, neužtikrina vienodų sveikatos priežiūros sąlygų savo gyventojams. Penkių kaimiškųjų rajonų gyventojų mirtingumas yra pusantro karto didesnis nei Vilniaus ir Kauno gyventojų. Tų rajonų gyventojų sveikata yra prastesnė nei didžiųjų miestų gyventojų ir dėl to, kad ten sunkiau gauti medicinos paslaugas. Didžiausias mirtingumas buvo savivaldybėse, kur sveikatos prieinamumas yra prastas. Laikomasi tokios sveikatos politikos, kad rajonuose žmonėms gydytis vis mažiau galimybių. Todėl matome poreikį papildomomis lėšomis pastiprinti rajonų ligonines“, – sako Seimo socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas Julius Sabatauskas.

Socialdemokratai savo siūlymu siekia užtikrinti, kad visi Lietuvos gyventojai būtų lygūs ligos akivaizdoje. Tam yra būtinos papildomos investicijos.

„Žmonėms turi būti užtikrinta būtinoji medicininė pagalba kad ir kur jie gyventų. Dabar net skubios pagalbos teikimui kaimiškuose regionuose pinigų neužtenka. Būtina skirti papildomai. Taip pat reikia sukurti patrauklias sąlygas, kad į rajonus atvyktų dirbti jaunų specialistų, medikų“, – sako Seimo narė Rasa Budbergytė.

Šiuo metu maždaug dešimčiai mažesnių rajonų ligoninių gresia uždarymas dėl lėšų trūkumo.