Šiame posėdyje, informuoja Teisingumo ministerijos komunikacijos atstovai, ketinama apsikeisti nuomonėmis dėl neteisėtų Rusijos Federacijos veiksmų prieš Lietuvos teisėjus ir prokurorus, dalyvavusius Sausio 13-osios bylos tyrime ir teisminiame nagrinėjime.

Teisingumo ministras susitikimo išvakarėse pabrėžė, kad labai svarbu, jog Lietuvos teisėjų saugumas būtų užtikrintas.

„Planuojama su komiteto nariais aptarti, kaip užtikrinti teisės viršenybės, teisėjų nepriklausomumo ir nešališkumo principų laikymąsi Europos Sąjungoje, kad teisėjai ir prokurorai būtų apsaugoti nuo bet kokio kišimosi ir išorės poveikio.

Noriu pabrėžti, kad Lietuvos teisėjai yra visos Europos Sąjungos teisėjai. Jie vykdo savo konstitucines pareigas, ir mūsų pareiga – garantuoti jų saugumą, neleisti daryti jiems spaudimo, kitokio poveikio veiksmų“, – E. Jankevičių cituoja ministerijos Komunikacijos tarnyba.

EP Piliečių laisvės, teisingumo ir vidaus reikalų komiteto posėdyje taip pat dalyvaus generalinis prokuroras Evaldas Pašilis bei Teisėjų tarybos narys Nerijus Meilutis.

Praėjusiais metais Rusijos Federacijos tyrimų komitetas iškėlė baudžiamąją bylą prieš Lietuvos prokurorus, kurie dalyvavo Sausio 13-osios bylos tyrime, o šiemet – ir prieš teisėjus, nagrinėjusius šią bylą.