„Gavom vandens tyrimų rezultatus. „Dzūkijos vandenų“ užsakymu juos atliko chemijos laboratorija Žirmūnuose. Jei turite kur, prisėskite. Sakau nuoširdžiai. Jei leisime į gamtą, antracenas normas viršija 645 kartus, naftalenas 74., benzo(b)fluorantenas 336, benzo(a)pirenas 93,4, o fluorantenas 134 kartus. Ir daug kitų keiksmažodžių, kuriuos supras chemikai. Aš sakau, palaukit, man tai nieko nesako, tik skamba baisiai. Pasirodo, baisiau nei baisu. Šitie cheminiai junginiai sukelia vėžinius susirgimus“, – feisbuke rašo N. Cesiulis.

„Šiandien komisija priėmė sprendimą iš rūsių vandenį išpumpuoti į vieną rezervuarą, kurį mes randame. Kad bent iš tų rūsių nesismelktų į žemę vanduo“, – BNS pirmadienį sakė Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis.

Jis taip pat sakė, kad yra gauti pirmieji rezultatai apie gaisrui naudoto vandens kokybę.

„Tyrimai rodo, kad ne tik tai cinko yra daug, bet ir kitų visų dalykų yra labai daug“, – BNS teigė meras.

Meras negali atsistebėti rezultatais ir girdėtais siūlymais, ką su tokiu vandeniu daryti.

„Sakau, atleiskit, ponai, juk aplinkosaugininkai – visi kaip maldą kartojo – vanduo geras, truputį cinko daugiau, bet čia nieko tokio, leidžiam Nemunan. Pasirodo, jie tyrė tik mažą dalį. Rado tik tiek, kiek norėjo surasti. Dabar turim pilnesnį vaizdelį.

Tik priminsiu, kad nuolat gavome rekomendacijas iš Aplinkos ministerijos ir joms pavaldžių įstaigų, kad tą juodą vandenį per valymo įrenginius reikia leisti į Nemuną. Dar penktadienį gavome raštą su pasiūlymu leisti nuo 50 iki 100 kubų per dieną. Jeigu ten yra 50 tūkst. kubų užteršto vandens, tai reiškia, kad jį leistume 1000 dienų t.y. 3 metus. Genialus planas, gamtos mylėtojai“, – rašė N. Cesiulis.

Pasak mero, „Dzūkijos vandenys“ kratė galvas, kartojo, kad bus blogai, kad tai bus didelė klaida, nes tas užterštas vanduo užmuša visus mikroorganizmus valymo įrengimuose.

„Taigi į Nemuną bet kuriuo atveju tekėtų nevalytas. Ne gana to, pusę metų ir nevalytos miesto nuotekos keliautų Nemunan.
Neseniai su manimi susisiekė Vilniaus universito Chemijos fakultetas. Jie nemokamai ateina mums padėti – žada rasti būdą, kaip tą vandenį išvalyti. Jei sugalvos, jų foto – ant sienos vienareikšmiškai garbingiausioj vietoj. Kur buvęs, kur nebuvęs šiandien pasirodė ir „Ekologistikos“ savininkas Cicėnas. Jis pareiškė, kad viską susitvarkys. 27 paros po gaisro – atsikėlė žmogus ir atsiuntė raštą – susitvarkys pats.
Daugiau nesakau nieko. Nes noriu tik keiktis. Bet kas iš to – juk dzūkų žemė toliau tą vandenuką sėkmingai geria. O aš visiems iš eilės skambinėdamas atrodau kaip tas žmogeliukas“, – rašė N. Cesiulis.