Kaimyninę šalį prezidentas pavadino viena artimiausių ir svarbiausių Lietuvos partnerių ir sąjungininkių Europos Sąjungoje ir NATO.

„Bendrais interesais ir artimomis vertybėmis grįstas dialogas leidžia drauge įveikti visam mūsų regionui kylančius saugumo, ekonominius ir kitus iššūkius ir prisidėti tiek prie mūsų žmonių, tiek prie visų europiečių laisvės, saugumo ir visapusiškos gerovės užtikrinimo“, – rašome prezidento sveikinime.

Anot Prezidentūros pranešime, Lietuva vertina Lenkijos indėlį prisidedant prie mūsų regiono saugumo stiprinimo – Lenkijos kariai dalyvauja gynybos pratybose Lietuvoje, taip pat net aštuonis kartus dalyvavo NATO oro policijos misijose Baltijos šalyse.

Šiais metais minima daug bendrų sukakčių: Liublino unijos 450 metų jubiliejus, Lietuvos ir Lenkijos Draugiškų santykių ir gero kaimyninio bendradarbiavimo sutarties 25-osios metinės, taip pat Rytų partnerystės dešimtmetis.

Pasak prezidento, veikdamos kartu Lietuva ir Lenkija aktyviai padeda kitoms valstybėms jų europinės integracijos kelyje.

Valstybės vadovas pabrėžė, kad Lietuvos ir Lenkijos žmones sieja ne tik bendra istorija, bet ir nuoširdi draugystė, bendradarbiavimas daugelyje sričių.

Prezidentas palinkėjo, kad kuriamas glaudus žmonių dialogas kultūros, mokslo, švietimo, verslo ir inovacijų srityse tik tvirtėtų ir atvertų kelius į dar stipresnę partnerystę.

Skvernelis: Lietuvos ir Lenkijos bendras uždavinys – stipresni ES ir JAV ryšiai

Lietuva ir Lenkija turi bendrą uždavinį, kad Europos Sąjunga (ES) daugiau investuotų į transatlantinio ryšio stiprinimą, sako ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

Sveikindamas Lenkiją 101-ųjų nepriklausomybės metinių proga, premjeras teigė besidžiaugiantis „pernai ypač suintensyvėjusiu vyriausybių bendradarbiavimu politikos, ekonomikos ir kultūros srityse“, ir išsakė pasiryžimą jį dar stiprinti.

„Siekis kurti stiprią ir vieningą Europos Sąjungą, kuri daugiau investuotų į transatlantinio ryšio stiprinimą, išlieka bendras Lietuvos ir Lenkijos uždavinys“, – sveikinime teigia S. Skvernelis.

Pastaruoju metu tarp Europos ir JAV kilo ginčų dėl prekybos, įsipareigojimų NATO, klimato kaitos. Baltijos šalys ir Lenkija siekia kuo didesnio JAV įsitraukimo Europoje, nes Jungtinės Valstijos yra pagrindinis saugumo garantas.