Medicinos centre buvo vertinama 29 ugniagesių gelbėtojų sveikatos būklė, atliekami laboratoriniai ir instrumentiniai tyrimai, teikiamos gydytojų specialistų konsultacijos.

Medicinos centro direktoriaus Marius Buitkaus teigimu, įstaiga yra pasiruošusi ugniagesiams-gelbėtojams suteikti visokeriopą reikalingą pagalbą, visiems pareigūnams bus atliekamos kardiogramos, išanalizuota širdies, plaučių ir bendroji organizmo būklė.

„Jeigu bus rehidratacijos požymiai, elektrolitų sutrikimai, mes esame pasiruošę, jeigu reikės, palašinti mineralų į kraują ir atstatyti. Jeigu bus tokių atvejų. Taip pat gali būti stuburo pakitimai, širdies, kraujotakų sistema“, – galimas ugniagesių sveikatos problemas įvardijo centro direktorius.

M. Buitkaus manymu, didesnių ugniagesių sveikatos sutrikimų neturėtų būti.

„Jie atvažiuoja ne iš karto po gaisro, tai aš manau, kad didesnių pakitimų neturėtų būti. Noriu pabrėžti, kad čia yra bendros būklės sutikrinimas su ta, kurią mes tikriname nuolat“, – teigė M. Buitkus.
Ugniagesiai: buvome pervargę, pirmosiomis dienomis jautėmės „kaip daržovės“

Tuo metu tarnybą Druskininkuose atliekantis ugniagesys Tadas Mankevičius į Alytaus gaisrą nuskubėjo kaip savanoris. Po gaisro, sakė jis, juto galvos bei gerklės skausmus.

„Žmona juokavo, tu gal padangas valgei, nes iš burnos buvo labai blogas kvapas“, – kalbėjo T. Mankevičius, pridūręs, kad buvo kolegų, kurie net kosėjo krauju.

Pasitikrinti, pasak ugniagesio, į Vilnių jis atvyko, norėdamas užsitikrinti, kad nebus sveikatos sutrikimų ilgalaikėje perspektyvoje.

„Atvykau pasitikrinti, manau, reikia pasižiūrėti, nes gali (sveikatos sutrikimų. – ELTA) nejausti“, – pabrėžė ugniagesys.

Gaisrą likvidavę pareigūnai, pasak jo, pirmosiomis dienomis jautėsi tiesiog bejėgiais. Pili vandenį ant padangų, o jos nenustoja degti, įspūdžiais dalijosi T. Mankevičius.

„Gaisras buvo įspūdingas, neaprėpiami plotai. Pirmomis dienomis jautėmės bejėgiais“, – kalbėjo ugniagesys.

Tuo metu kitas ugniagesys Dainius Motiejūnas tvirtino, kad ugniagesiai-gelbėtojai po pamainų jausdavosi „kaip daržovės“.

„Po pirmo budėjimo kaip daržovės jautėmės. (...) Galvos skausmai, buvo per sudėtinga. Pykinimas, buvo baisu, kad įeisi ir gali kažkas nutikti. Tai grandies vadui pranešėme, kad baigėme darbą. Jis sutiko, leido pailsėti. Kitą dieną tas nuovargis irgi toks buvo“, – sakė D. Motiejūnas. Vėliau dirbome po 12, 16 ir ilgiau valandų, tačiau juk nemesi visko staiga, pasakojimais dalijosi pareigūnas.

Jo teigimu, stovint gaisravietėje net per batus jautėsi karštis, nes vanduo, skirtas gesinimui, karštas nusėsdavo prie batų.

„Jautėsi mieguistumas ir man, visą laiką toks išbalansuotas žmogus – nuovargis ir tų medžiagų išprakaituoji“, – kalbėjo ugniagesys.

Per artimiausias 2 savaites Medicinos centre pagalbą planuojama suteikti 147 ugniagesiams, kurie pareiškė norą pasitikrinti sveikatos būklę, rašoma VRM pranešime spaudai. Alytuje kilusį gaisrą padėjo suvaldyti 324 ugniagesiai gelbėtojai.

Aprūpinimu ugniagesiai nesiskundžia: ko reikėjo, tą gavome

Ugniagesiai, paklausti, ar aprūpinimas priemonėmis buvo pakankamas, tvirtino, kad pagalba jiems buvo teikiama.

„Kiek man teko pačiam, tai ko trūko, tas buvo pristatyta, o kaip greitai, ar laiku, tai vertinti negalėčiau. Pačiam buvo prakiuręs batas, tai gavau aš tuos batus tą pačią dieną“, – prisiminė D. Motiejūnas, pridūręs, kad pirmą dieną turėjo žingsniamatį, kuris dienos pabaigoje nurodė, jog nužingsniuota 20 kilometrų.

Pasak T. Mankevičiaus, pagalbą teikė tiek kolegos, tiek Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis.
„Aprūpinimo, manau, tikrai užteko. Padėjo ir vadovai, ir meras tikrai prisidėjo. Negaliu pasakyti, kad kažko trūko“, – pridūrė gaisre savanoriavęs T. Mankevičius.

Per artimiausias 2 savaites Medicinos centre pagalbą planuojama suteikti 147 ugniagesiams, kurie pareiškė norą pasitikrinti sveikatos būklę, rašoma VRM pranešime spaudai. Alytuje kilusį gaisrą padėjo suvaldyti 324 ugniagesiai gelbėtojai.