„Mūsų akimis žiūrint, bent jau trys punktai nėra įgyvendinami: vaiko pinigai, biurokratinio aparato mažinimas iki 15 proc. ir nemokamas bakalauras. Nemokamą bakalaurą bent jau dvi Vyriausybės svarsto ir niekaip nepriima sprendimo. Manau, kad tai yra būtina, jeigu norime sulaikyti savo jaunimą nuo emigracijos į kitas šalis. Daugelyje šalių yra toks sprendimas“, – „Žinių radijo“ laidoje „Pozicija“ sakė Seimo vicepirmininkas.

Anot G. Kirkilo, su biudžeto projektu pasiūlyti mokesčiai nesprendžia beveik jokių problemų.

„Tie mokesčiai, kurie buvo pasiūlyti, nesprendžia beveik jokių problemų. Vadinamasis taršos mokestis, kuris ten pasiūlytas su įvairiomis klaidomis ir panašiai, tai čia maždaug 9 mln. eurų. Nekilnojamojo turto (NT) mokestis apskritai nepatenka į biudžetą, tai yra savivaldybei mokestis. Sunku pasakyti, kodėl motyvuojama tuo, kad reikia sutaupyti nuo vaiko pinigų, o ne nuo biurokratų“, – laidoje sakė G. Kirkilas.

Kaip ELTA jau rašė, Seimas priėmė svarstyti Finansų ministerijos parengtą valstybės biudžeto įstatymo projektą. Kitų metų valstybės biudžete planuojama gauti 11,5 mlrd. eurų pajamų, o asignavimai sieks 12,6 mlrd. eurų.

Po pateikimo už kitų metų biudžeto projektą balsavo 57 Seimo nariai, prieš – 1, susilaikė – 36.

Valstybės biudžeto išlaidos augs 8 proc., iki 940 mln. eurų, „Sodros“ – 11,7 proc., iki 472 mln. eurų, Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) – 7,4 proc., iki 145 mln. eurų, savivaldybių – 11,6 proc., iki 339 mln. eurų.

Išlaidos socialinei apsaugai kitąmet sieks 6,19 mlrd. eurų, ekonomikai – 2,41 mlrd. eurų, sveikatos apsaugai – 2,3 mlrd. eurų, švietimui – 1,58 mlrd. eurų, gynybai – 1,1 mlrd. eurų.

Pajamos labiausiai augs socialinės apsaugos srityje – 761 mln. eurų, sveikatos apsaugos – 147 mln. eurų, ekonomikos – 134 mln. eurų, švietimo – 92 mln. eurų, gynybai – 76 mln. eurų.

Seimas taip pat grąžino Vyriausybei tobulinti NT ir automobilių taršos mokesčių projektus.