Renginyje Raudondvario dvaro Baltojoje salėje dalyvavo beveik pusantro šimto bendruomenių lyderių iš 25 Kauno rajono seniūnijų. Šiuos žmones suvienijo parašų rinkimo akcija prieš Kauno miesto savivaldybės sprendimą inicijuoti pakaunės teritorijų išdraskymą.

„Esame nedaloma bendruomenė, nes mus vienija vertybės, kurių už jokius pinigus nenupirksi“, – kalbėjo Kauno rajono bendruomeninių organizacijų sąjungos (KRBOS) pirmininkė Eglė Juozapavičienė. Ji prisiminė, kad vos per savaitę pavyko surinkti beveik 26 tūkstančius parašų ir įteikti juos vidaus reikalų ministrei Ritai Tamašunienei.

„Laikas bėga, žmonės įsitempę, juos slegia nežinia, kai tuo metu Kauno miesto valdžia, pasinaudodama darželinukų ir viešojo transporto kortomis, griebėsi spaudimo. Sukelta sumaištis, o valstybėje neatsiranda institucijos, kuri tam užkirstų kelią“, – piktinosi E. Juozapavičienė.

Moteris renka parašus po dar viena peticija, raginančia šalies vadovus greičiau spręsti problemą. Kreipimąsi pasirašė Lietuvos kaimo parlamento vadovai, įvairių visuomeninių organizacijų lyderiai, žinomi asmenys, tarp jų ir Europos Parlamento narys Bronis Ropė.

„Matydama į Vilnių atvykusią automobilių koloną ir jūsų ryžtingus veidus, jaučiau nepaprastą pasididžiavimo jausmą. Mačiau, kaip mano kolegos Seime man savotiškai pavydi“, – kalbėjo į renginį atvykusi Seimo narė Raminta Popovienė.

ELTA primena, kad ši politikė taip pat surinko 46 Seimo narių parašus po kreipimusi į šalies vadovus. Jame prašoma stabdyti antidemokratinę iniciatyvą. „Rengti apklausą, kurioje net nenumatyta respondentų kiekis, būtų absurdiška ir pavojinga, juk tokį svarbų klausimą gali nulemti saujelė žmonių“, – pabrėžė R. Popovienė.

Ji apgailestavo, kad iki šiol savo tvirtos pozicijos neišsakė nei valstybės vadovai, nei Vidaus reikalų ministerija, vis tebelaukianti, kada dokumentus pateiks Kauno miesto savivaldybė.

Pasitarime kalbėta ir apie problemas, kurias būtina spręsti. Sueigoje dalyvavęs Kauno rajono meras Valerijus Makūnas pristatė Vokietijos pavyzdžiu rajone kuriamą šeimos darželio modelį, taip pat buvo aptartos opios viešojo transporto problemos.

„Jau daug metų esame tarp geriausių Lietuvos savivaldybių, todėl mūsų taip lengvai nepastumdys. Didžiuojuosi jumis ir tikiu, kad ši krizė mus tik dar labiau sustiprins“, – kalbėjo meras ir kaip padėką bendruomenėms už pilietiškumą įteikė dar šiltą kaimiškos duonos kepalą E. Juozapavičienei.

Kauno rajono bendruomenių atstovų sueigas nutarta rengti nuolat, ne rečiau kaip kas tris mėnesius.