Septynis ministrų postus šešėliniame kabinete užims parlamentinės Liberalų frakcijos nariai: finansų ministru paskirtas Raimundas Palaitis, krašto apsaugos - Algirdas Gricius, socialinės apsaugos ir darbo - Artūras Melianas, susisiekimo - Rimvydas Vaštakas, ūkio - Pranas Vilkas, užsienio reikalų - Alvydas Medalinskas, vidaus reikalų - Klemensas Rimšelis.
Kultūros bei teisingumo ministrais tapo ekspremjero Rolando Pakso vyriausybėje dirbę Gintautas Kėvišas ir Gintautas Bartkus. Iki šiol jie nėra įstoję į LLS. LLS pirmininkas E.Gentvilas įspėjo, jog tuo atveju, jeigu liberalams tektų vėl sudarinėti tikrą Vyriausybę, ji neišvengiamai būtų koalicinė ir ne visiems šešėlinio ministrų kabineto nariams užtektų postų.
Taryba šešėlinės vyriausybės programai pritarė tik iš esmės, įpareigojusi ją patobulinti pagal raštu pateiktus tarybos narių ir skyrių pasiūlymus. Toks sprendimas buvo priimtas kai kuriems tarybos nariams pasiūlius programos netvirtinti, nes skyriai nespėjo su ja susipažinti.
Parlamentaras Algimantas Matulevičius siūlė išbraukti iš programos nuostatą dėl Ignalinos atominės elektrinės uždarymo. "Žmonės mus pakars", - įspėjo jis. Tačiau kiti ragino pritarti programai, nes ji reikalinga atkreipti visuomenės dėmesį į LLS veiklą ir oponuoti dabartinei socialdemokratų ir socialliberalų Vyriausybei.
"Šis dokumentas turi būti planu, pagal kurį mes galėsime tiksliau oponuoti dabartinei Vyriausybei", - teigė Seimo narys Gintaras Babravičius, pažymėjęs, jog ji turi ir "propagandinį" tikslą. Artimiausiu metu liberalai ketina pateikti alternatyvios Vyriausybės programą Seime.
Pagal Seimo Statutą opozicinės frakcijos gali paskelbti parlamente alternatyvias Vyriausybės programas. Šiuo metu Liberalų frakcija Seime turi 23 narius iš 141. Patvirtinę programą ir šešėlinio ministrų kabineto narius, LLS taryba už uždarų durų svarstė kandidato į prezidentus kėlimo klausimą.