Opozicijos lyderio Juliaus Sabatausko teigimu, šis balsavimas parodo, kad valdančioji dauguma visai nėra dauguma.

„Tai buvo balsavimas ne dėl Seimo pirmininko atleidimo iš pareigų ar palikimo, o tai buvo testas, kuriuo buvo siekiama nustatyti, ar Seime yra dauguma. Iš to balsavimo mes matome, kad daugumos balsavime mes neturime“, - žurnalistams po balsavimo rezultatų paskelbimo sakė J. Sabatauskas.

Jo teigimu, R. Karbauskiui reikėtų pasitraukti iš partijos pirmininko pozicijos.

„Logiškas R. Karbauskio sprendimas būtų nutraukti tą agoniją ir atsistatydinti iš partijos pirmiininko pareigų“, - žurnalistams sakė J. Sabatauskas.

Viktorija Čmilytė-Nilsen žurnalistams aiškino, kad viliasi, kad šis rezultatas galutinis, daugiau šis klausimas nebebus keliamas.

„Viliuosi, kad šiandienos rezultatas yra galutinis ir Seimas galės susikoncentruoti į darbus“, - sakė politikė.

Jos teigimu, balsavimo rezultatas parodo, kad R. Karbauskis nebeturi tiek palaikymo savo partiečių gretose, kiek jis pats manė.

„Balsavimas rodo, kad matyt, valstiečių lyderio autoritetas nėra toks stiprus jo paties frakcijoje, kaip jis tikėjosi“, - sakė Liberalų sąjūdžio pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen.

Valdančiųjų iniciatyva antradienį per pakartotinį balsavimą už V. Pranckiečio atšaukimą iš pareigų balsavo 63 Seimo nariai, prieš buvo penki, 11 biuletenių sugadinti. Tuo metu jį atleisti iš pareigų reikėjo ne mažiau kaip 71 balso.

Seimas praėjusią savaitę jau balsavo dėl nepasitikėjimo V. Pranckiečiu, tačiau tuomet balsavimas žlugo, nes jame dalyvavo tik 11 Seimo narių.

Nepasitikėjimą Seimo pirmininku inicijavę valdantieji protestuodami šiame balsavime nedalyvavo, nes procedūrą jie norėjo surengti kitą dieną, kai tikėjosi užsitikrinti reikiamą balsų skaičių.

Po žlugusio balsavimo, valdančiųjų balsais buvo pareikštas nepasitikėjimas slapto balsavimo biuletenius skaičiavusiai Seimo narių grupei, ir šiuo pagrindu nuspręsta balsavimą kartoti.

Parlamento vadovas V. Pranckietis, nepriklausomai nuo balsavimo rezultatų, žada kreiptis į Konstitucinį Teismą, kad šis išaiškintų, ar procedūra buvo teisėta.

Seimo statute numatyta, kad Seimo nariai negali vienos sesijos metu pakartotinai reikalauti atleisti tą patį pareigūną.

„Valstiečiai“ V. Pranckietį kelis mėnesius ragino trauktis iš pareigų, nes pagal koalicijos partnerių susitarimą Seimo pirmininko postas turėtų atitekti „socialdarbiečiams“.

V. Pranckietis nesutinka trauktis pats, tvirtindamas, kad jo atstatydinimo siekia tik „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis, kerštaudamas už neklusnumą.