Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos Seime seniūnas, Seimo opozicijos lyderis Julius Sabatauskas mano, kad valdančiųjų veiksmai yra neteisėti.

„Šiandien Seimo narė Agnė Širinskienė po jos inicijuoto balsavimo dėl nepasitikėjimo balsų skaičiavimo grupe, kai antradienį buvo balsuojama dėl nepasitikėjimo Seimo pirmininku, pareikalavo frakcijos vardu skelbti balsavimo dėl nepasitikėjimo Seimo pirmininku pakartojimą. Tam nėra jokio teisinio pagrindo ir nepateikti jokie argumentai ar įrodymai dėl balsavimo procedūros pažeidimų. Teisinis nihilizmas yra tapęs „valstiečių“ vizitine kortele. Seimo pirmininko klausimas yra išspręstas. Svarbiausia šiuo metu diskutuoti apie valstybės biudžetą, tai ir darysime antradienį“, – sakė Julius Sabatauskas.

Pasak J. Sabatausko, reikalavimai perbalsuoti, kai balsavimo rezultatai yra paskelbti ir įsigalioję, gali sukurti pavojingą precedentą, kuris leis atšaukti bet kuriuos praeityje įvykusius balsavimus.

„Galime prieiti prie to, kad galima bus atšaukti įvykusį balsavimą, pavyzdžiui, dėl teisėjų arba kariuomenės vado, STT vadovo. Taip mes galime nueiti į visišką autoritarizmą“, – teigė J. Sabatauskas.

Kitą savaitę, antradienio Seimo plenariniame posėdyje, planuojamas pakartotinis balsavimas dėl V. Pranckiečio atleidimo iš Seimo pirmininko pareigų.

Tai nutarė Seimas, pritaręs Seimo narės „valstietės“ A. Širinskienės siūlymui. Už tai balsavo 60 Seimo narių, 45 buvo prieš, 4 parlamentarai susilaikė, primena ELTA.

Galimybė balsuoti pakartotinai dėl V. Pranckiečio atsirado po to, kai ketvirtadienį parlamentarai iš ryto nusprendė nepasitikėti komisija, kuri antradienį skaičiavo balsus dėl nepasitikėjimo V. Pranckiečiu.

Opozicija suabejojo, ar Seimas gali pakartoti balsavimą dėl V. Pranckiečio atleidimo, nes pagal Statutą tokia galimybė atsirastų tik kitoje sesijoje.