„Dėl kitų klausimų aš laikausi nuomonės, kad visiško nesikalbėjimo su mūsų kaimynais politika nepadėjo užkirsti Astravo AE pastatymo. Reiškia, ji nebuvo efektyvi. Manau, mes turime gerokai platesnį klausimų lauką, kuris apima ekonominį bendradarbiavimą kitose, ne energetikos srityse. Taip pat apima kultūrinius, mokslinius ryšius.

Šia prasme, manau, dialogą tęsime. Tai yra mūsų principinė nuostata. Kaip atsakys Baltarusijos pusė, juk gali atsitikti ir taip, kad Baltarusijos pusė atsakys jeigu jūs neperkate elektros energijos iš Astravo, mes nematome prielaidų šiltesniam, atviresniam dialogui. Jeigu jie taip nuspręs, tai bus jų pasirinkimas ir tą pasirinkimą gerbsime“, – sakė prezidentas.

Prezidentas pripažino, kad dėl santykių su Baltarusija Prezidentūra viešojoje erdvėje neišvengė nesusikalbėjimo.

„Bet kokia kritika, jei yra konstruktyvi ir pagrįsta noru valstybės gyvenime padaryti naudingų dalykų, yra sveikintina. Todėl mes atidžiai klausomės, ką pasisako apie mūsų veiklas skirtingi politikai ir komentatoriai. Tačiau nebūtinai reiškia, kad visais klausimais mes sutinkame. Šiuo atveju kilo tam tikras nesusikalbėjimas ir, manau, vėliau pavyko šito nesusikalbėjimo šaknis šiek tiek pakirsti“, – teigė G. Nausėda.

Šalies vadovas dar kartą patvirtino, kad iš Astravo AE Lietuva elektros nepirks.

„Mūsų nepirkimo elektros iš Astravo AE klausimu nėra jokių pokyčių. Maža to, mes eisime žingsniu toliau ir ieškosime būdų, kaip efektyviai įstatymą dėl nepirkimo įgyvendinti, nes vienas dalykas yra priiminėti įstatymus, kita dalykas – juos įgyvendinti. Todėl šiandien kartu su Vyriausybe mano patarėjai dirba siekdami užtikrinti, kaip galima būtų atskirti baltarusišką elektros energiją ir užtikrinti, kad įstatymo raidė būtų įgyvendinama“, – teigė jis.

„Šiandien aš nematau pagrindo kišti galvą į smėlį ir apsimesti, kad kaimynas šalia neegzistuoja. Nors į kaimyno sostinę skrenda kitų ES valstybių, JAV administracijos atstovai su aiškiu tikslu – padėti išsaugoti tiek Baltarusijos suvereniteto, kiek yra likę. Aš tikrai nepasirašyčiau supaprastintai ir suprimityvintai nuomonei, kad jokio Baltarusijos suvereniteto apskritai nėra“, – teigė šalies prezidentas.