Žiniasklaida jau skelbė, kad naujoji ŽŪM kanclerė Lina Zinkevičienė – LSDDP partijos vadovybei priklausančio Rito Vaiginio dukra. L. Zinkevičienė taip pat priklauso partijai – yra LSDDP Etikos komisijos pirmininko pavaduotoja.

Prieš kelias dienas darbą ministerijoje pradėjo ir dar viena LSDDP atstovo dukra. Ministro A. Palionio patarėja tapo Šilutės rajono tarybos nario, „socdarbiečio“ Arūno Pupšio 24 metų dukra Giedrė Pupšytė, skelbia 15min.lt.

Karbauskis problemos nemato

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis problemų tame nemato. DELFI jis sakė, kad supranta, kad formuodamas savo komandą, darbuotojų ir rekomendacijų jis ieško savo bendražygių gretose.

„Tai yra ministro sprendimai, negaliu šitoje vietoje pasakyti, tai gerai, ar blogai, aš tiesiog nežinau, giminės, ar ne giminės, klausimas yra sugebėjimai, išsilavinimas, žinios. Suprantu, kad tikriausiai ministras, formuodamas savo politinio pasitikėjimo komandą pirmiausiai žiūri į tuos žmones, rekomendacijų prašo iš tų, kurie yra artimiausi“, – situaciją vertino valstiečių lyderis.

Ramūnas Karbauskis, Andrius Palionis

Jis priminė, kad tiek ministras, tiek ir jo komanda dirbs tik metus laiko.

„Tie žmonės, kurie dabar ateina į ministeriją dirbti, jie žino, jog ateina ne ilgiau kaip metams – iki kitų rinkimų“, – sakė R. Karbauskis.

„Ministras geriausiai mato, jam reikia dirbti su ta komanda, nesiimčiau, nei smerkti, nei vertinti. Tai yra jo pasirinkimas“, – DELFI kalbėjo valstiečių lyderis.

„Nematau čia nei nepotizmo, nei kažko panašaus“, – sakė valstiečių lyderis.

Paklaustas, ar iš šono ši situacija neatrodo keistai, kad naujų darbuotojų rekomendacijų ieškoma tik LSDDP viduje, R. Karbauskis teigė, kad visai nekeista, ministro elgesį jis supranta.

„Aš pilnai suprantu ministrą, kad jis pirmiausia klausia savo artimiausių kolegų, kokie žmonės, jų nuomone, galėtų būti pasiūlyti į tą komandą. LSDDP pagal koalicinę sutartį prisiėmė atsakomybę šiuo klausimu. Būtų labai keista, jei jie sau politinės komandos ieškotų konservatorių, liberalų gretose. Jie ieško savo gretose, nes jie politiškai atsako už šią ministeriją. Viskas man atrodo čia logiška ir suprantama“, – DELFI sakė parlamentaras.

Žemės ūkio ministerija

„Jeigu būtų siūlomi žmonės į nepolitinio pasitikėjimo postus, būtų truputį kitas klausimas“, – kalbėjo jis.

LSDDP lyderis Gediminas Kirkilas taip pat teigė, kad problemų čia nėra.

„Niekaip nevertinu, jei žmogus turi kompetencijų, tai viskas yra tvarkoje“, – sakė jis.

„Man neatrodo keistai. Sūnus ir dukros turi kažkur dirbti, anūkai pas mus ir partijoms vadovauja, kas čia per problema. Partija turi savo atsakomybę ir deleguoja žmones“, – kalbėjo LSDDP pirmininkas.

Paklaustas, ar ministras A. Palionis elgiasi tinkamai, G. Kirkilas patvirtino, kad taip.

„Ne tiek jau daug jis ir priėmė (į darbą, aut. p.)“, – sakė politikas.

Vieną atmetė

DELFI primena, kad žiniasklaidoje buvo pasirodžiusi informacija, kad į ŽŪM viceministro poziciją buvo siūlomas LSDDP nario, Petro Čimbaro sūnus Modestas. Vos pasklidus kalboms apie tai, buvo pradėta viešai kalbėti apie galimą interesų konfliktą bei patirties stoką. O pirmadienį feisbuke ėmė plisti M. Čimbaro iš socialinių tinklų jau spėtos pašalinti nuotraukos, kuriose jis užfiksuotas su alkoholiniais gėrimais ir pripučiama lėle.

Kiek vėliau premjero Sauliaus Skvernelio patarėjas Skirmantas Malinauskas teigė, kad M. Čimbaras nebus skiriamas viceministru ne dėl pasirodžiusių nuotraukų, tačiau dėl patirties stokos ir galimo interesų konflikto.