Pasak V. Pranckiečio, tai yra desperatiški R. Karbauskio veiksmai, kuriais siekiama ne sukurti tvarią koaliciją, o bet kokia kaina pašalinti jį iš posto.

„Tai R. Karbauskio šaškių partija, bandyta lošti prieš šachmatų didmeistrę, kur jis gavo matą. Įrodymas, kad yra vykdomi desperatiški veiksmai vieno asmens, kurio tikslas – ne sukurti koaliciją, o būtinai pašalinti vieną asmenį“, – LRT Televizijai sakė V. Pranckietis.

ELTA primena, kad parlamentarė V. Čmilytė-Nielsen ketvirtadienio vakarą feisbuke paskelbė, kad „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis siūlė jai paramą, jeigu politikė nuspręstų kandidatuoti į Seimo pirmininkės postą. Tačiau pasitarusi su savo frakcijos nariais, liberalė atsisakė šios pozicijos.

Taip pat, pasak V. Čmilytės-Nielsen, valstybė nesugrius, jeigu V. Pranckietis užbaigs savo kadenciją. Vis dėlto, jos manymu, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga turėtų tinkamų kandidatų ir savo gretose. Viena galimų kandidatūrų – Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė.

„Seimas nesugrius, jei šis Seimo pirmininkas pabaigs savo kadenciją. (...) Manyčiau, kad „valstiečiai“ turi ir kitų kandidatų, pavyzdžiui, Rima Baškienė, pirmoji pavaduotoja, kuri puikiai atlieka savo pareigas ir, matyt, yra tas žmogus, kuris ir yra ryšys tarps Seimo pirmininko ir visos valdančiosios daugumos“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.