„Natūralus toks užsienio politikos pasikeitimas išrinkus naują (Lietuvos. – ELTA) prezidentą. Prezidento požiūris į daugelį klausimų yra kitoks ir manau, kad jis yra teisingas. Kalbant apie ledų tirpimą su Baltarusija, mes neturime teisės pamiršti vieno pagrindinių akcentų, – problemų, susijusių su Astravo AE, jų sprendimų. Tai čia kertinis dalykas kalbant apie santykius ir santykių atšilimą bei dialogą su kaimynine valstybe“, – teigė „Žinių radijui“ S. Skvernelis.

„Mes turime daryti viską, kad objektas nekeltų mums grėsmės. Tai pagrindinis dalykas. Mes kiekvieną dieną matome incidentus, vykstančius statybos metu ir tikrai nuo to darosi neramu“, – teigė jis.

ELTA primena, kad prezidentas Gitanas Nausėda anksčiau teigė, kad, nepaisant Lietuvos ir Baltarusijos nesutarimų dėl Astravo AE, jis bandys plėtoti santykius su kaimyne.

„Taip, mes puikiai suprantame, kad ši šalis nėra visiškai nepriklausoma, ypač gynyboje ir karinėje srityje. Bet mes turime būti budrūs ir turime būti pasiruošę galimiems veiksmams iš šių šalių. Mes kartojome ne vieną kartą mūsų diskusijoje žodį „dialogas“. Dialogas reikalingas ne tik su Rusija, bet ir Baltarusija. Aš esu žmogus, kuris nori dialogo su Baltarusija. Nesvarbu, kad Baltarusija stato Astravo AE, kuri neatitinka visų saugumo ir kokybės standartų, bet mes norime turėti geresnį supratimą apie vienas kitą. Todėl aš tęsiu savo siekius atkurti dialogą su savo kaimynu ir išspręsti visus šiuos probleminius klausimus“, – teigė Lietuvos vadovas.