Eksparlamentaras turėtų liudyti dėl byloje kaltinamo buvusio bendražygio iš Darbo partijos Vytauto Gapšio galimo poveikio, komitete svarstant vartojimo kreditų įstatymo ir pelno mokesčio įstatymo pataisas.

Teisėsauga įtaria, kad buvęs koncerno „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis per politikus neteisėtai siekė palankios vartojimo kreditų įstatymo pataisos priėmimo ir pakeisti pelno mokesčio įstatymo formuluotes.

Šių įstatymų svarstymai vyko 2015 metais.

P. Narkevičius Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininku dirbo 2015 – 2016 metais. Šią savaitę jis buvo paskirtas žemės ūkio viceministru kaip Lietuvos socialdemokratų darbo partijos atstovas.

R. Kurlianskis įtariamas davęs kyšių politikams ir už kitų koncernui naudingų sprendimų priėmimą.

Byloje taip pat kaltinami buvęs liberalų lyderis Eligijus Masiulis, buvęs Seimo narys liberalas Šarūnas Gustainis ir eksparlamentaras, buvęs „darbietis“ V. Gapšys. Seimo narys Gintaras Steponavičius kaltinamas piktnaudžiavimu, nesant kyšininkavimo požymių.

Kaltinimai byloje oficialiai pateikti ir pačiam koncernui „MG Baltic“, Darbo partijai bei Liberalų sąjūdžiui.

Nė vienas iš kaltinamųjų kaltės nepripažįsta, jie sako, kad teisėsaugos tyrimas vykdytas tendencingai.

P. Narkevičiaus apklausa vyks trečiadienio rytą, popiet bus apklausti dar du liudytojai Jūratė Laurikėnaitė ir Paulius Jonikas.