Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Adomas Bužinskas BNS sakė, kad reklamos nebuvo tinkamai suderintos.

Anot jo, kelias reklamas, kviečiančias į šventinį fejerverką spalio 1-ąją prie Baltojo tilto, iškabino savivaldybės įmonė „Vilniaus viešasis transportas“.

„Reklamas per šiandien nukabinsime, nes jos nebuvo suderintos su savivaldybės Užsienio reikalų ir Viešųjų reikalų skyriais“, – teigė A. Bužinskas.

Jo teigimu, savivaldybės administracija nėra sulaukusi kreipimosi dėl paties renginio. Jei prašymas bus, jis bus svarstomas „kaip ir kiekvienas kitas atvejis“, teigė A. Bužinskas.

„Jei leidimas nebus gautas, o pamatysime pasiruošimo procesus fejerverkų sprogdinimui, scenų statymui ir panašiai, savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius kartu su Lietuvos policija užtikrins, kad viešosios tvarkos būtų laikomasi ir įstatymai nebūtų pažeisti“, – kalbėjo administracijos atstovas.

Savivaldybė dar aiškinasi, kas yra galutiniai renginio užsakovai.

Kinijos ambasados Lietuvoje atstovai BNS pirmadienį žadėjo išsiaiškinti situaciją ir atsakyti į klausimus.

Viešai šiuo renginiu pasipiktino keli Seimo nariai.

„Mane tai šokiravo, dėl to, kad iš esmės mes švenčiame komunistinės valstybės, kurios totalitarinis režimas atnešė labai daug aukų, susikūrimą. Ir švenčiame fejerverkais. Man nedaug trūksta, kad švęstumėme šimtą metų nuo Sovietų Sąjungos sukūrimo“, – BNS kalbėjo parlamentaras Andrius Navickas.

Anot jo, ši sukaktis mini ne Kinijos, o režimo, kuris įsitvirtino kartu su Mao Dzedungu, atsiradimą.

„Šis režimas bandė ateizuoti, komunizuoti visuomenę, atsirado specifinis reiškinys, kaip chunveibinai, kurie persekiojo visus žmones, nesimokiusius „raudonojo vado programos. Tai yra tam tikra provokacija, nes sveiku protu suvokti sunku. Čia tikrai tikrinamos kažkokios raudonos linijos, ar toks dalykas praeis“, – tikino politikas.

Jo kolega konservatorių frakcijoje Mantas Adomėnas pažymi, kad švente siekiama minėti komunistinio režimo susikūrimą. Jo nuomone, tai nedera su Lietuvos įstatymais, draudžiančiais totalitarinių režimų aukštinimą.

„Tai buvo būtent Mao įsitvirtinimas žemyninėje Kinijoje, kuris ir pradėjo kultūrinę revoliuciją, masinį terorą. Švenčiamas totalitarinio, 65 mln. žmonių nužudžiusio režimo susikūrimas“, – sakė jis.