„Tai, kas dabar kalbama, yra iš nutekintos informacijos laikraščiui „Kommersant“. Žinant propagandinio karo ypatumus turbūt sunku atmesti galimybes, kad specialiai ta informacija nutekinta. Dabar daryti išvadas iš to vargu ar būtų teisinga – tuo labiau, kad ten pabrėžiama, jog nekalbama apie sujungimą valstybių, daugiau kalbama apie ekonomikų sujungimą“, – „Žinių radijui“ sakė L. Linkevičius, pridurdamas, kad apie sąjunginės valstybės projektą kalbama kelis dešimtmečius.

„Kaip ten bebūtų, mes turime vertinti realiai besiklostančią situaciją. Noriu priminti, kad sąjunginė sutartis jau 20 metų kaip pasirašyta ir gali kilti klausimų kodėl taip ilgai jos neįgyvendino“, – sakė ministras.

L. Linkevičiaus teigimu, terminas sujungimas kalbant apie Baltarusijos ir Rusijos sąjunginės valstybės projektą yra netinkamas. Ministro nuomone, įvertinus valstybių galios asimetriją, tai būtų tiesiog Baltarusijos įtraukimas į Rusijos įtakos sferą.

„Rusijos vyravimas yra objektyvus, nes ekonomika apie 30 kartų yra stipresnė (už Baltarusijos. – ELTA), taip pat ir kitais aspektais galimybės nėra palyginamos. Tad vargu ar galima visa tai vadinti sujungimu, tai daugiau įtraukimas į savo įtakos sferą“, – sakė ministras.

L. Linkevičius pabrėžė, kad, jei visgi toks projektas būtų realizuotas, tai sukeltų Lietuvai neigiamų pasekmių. Todėl, pabrėžė ministras, Lietuva turi padėti Baltarusijai išsaugoti suverenitetą.
„Prijungimas reiškia, kad prie mūsų sienų de jure ir de facto priartėja Rusija su visomis pasekmėmis. Vargu ar tai galima laikyti labai teigiamu dalyku. Reikia daryti viską, kas įmanoma, pritaikydami selektyvų bendradarbiavimo principą, primindami atominės elektrinės žaizdas, su kuriomis mes nesitaikstysime, bet padėti ten, kur mes matysime, kad yra pažangos požymių (ar derantis dėl bevizio režimo, ar pilietinę visuomenę palaikant), turime padėti jiems išsaugoti suverenitetą tiek, kiek tai yra įmanoma“, – apibendrino L. Linkevičius.

ELTA primena, kad rusų laikraštis „Kommersant“ pranešė susipažinęs su Baltarusijos ekonominės integracijos į Rusiją planu. Nutekintame plane deklaruotas bendras mokesčių kodeksas, energetikos rinkos reguliatoriaus sukūrimas, muitų politika. Laikraštyje pažymima, kad planuojama ekonomikas iš dalies sujungti iki 2021-ųjų.