„Turime matyti viską, turime matyti ir dirbančiuosius, turime matyti ir šeimas, turime matyti ir neįgaliuosius, turime matyti ir privatų sektorių, kuriame taip pat šimtai tūkstančių žmonių dirba, taip pat viešąjį sektorių – turime matyti bendrą balansą ir negalime elgtis taip, kad vieniems duosime dar mažiau, kad kitiems galėtume daugiau atiduoti“, – „Žinių radijui“ sakė S. Skvernelis.

Vyriausybės vadovas teigė, kad dėl Prezidentūros pateiktų siūlymų vyksta diskusijos ir, tikino jis, balansas priimant sprendimą bus rastas.

„Prezidentas natūraliai siekia įgyvendinti savo programines nuostatas, su kuriomis ėjo į rinkimus. Diskusijos vyksta, vyksta ir mano su prezidentu diskusijos, mes, matyt, pradėsime ir platesnę diskusiją (...) mes jau preliminariai kalbėjomės ir toliau kalbamės, ir artimiausiu metu kalbėsimės. Turime tikrai puikų darbinį dialogą, dirba ir mūsų patarėjai, ir Vyriausybė kartu dirba, ir mes tuos sprendimus tikrai labai rimtai vertiname“, – sakė S. Skvernelis, pridurdamas, kad, jo nuomone, balansas priimant sprendimą bus rastas.

„Aš manau, kad mes tikrai rasime balansą“, – apibendrino S. Skvernelis.
ELTA primena, kad G. Nausėda pateikė pasiūlymus Seimui dėl papildomų lėšų, skiriamų socialinei apsaugai. Prezidentas siūlo tam reikalingus 100 mln. surinkti mažinant lengvatą ūkininkų naudojamam dyzeliniam kurui, labiau apmokestinant su darbo santykiais nesusijusias pajamas bei lėtinant su darbo pajamomis susijusių mokesčių mažinimą.

Prezidentūros teigimu, siūlomi skirti papildomi 100 mln. eurų skurdo mažinimui padėtų išlaisvinti vienus mažiausiai pajamų turinčius žmones – pensininkus iš santykinio skurdo spąstų.

ELTA primena, kad finansų ministras Vilius Šapoka, komentuodamas prezidento G. Nausėdos pasiūlymus, prakalbo apie būtinybę nusiimti rožinius akinius. Viena vertus, ministras teigia, kad džiaugiasi, jog yra pateikta idėjų, o Prezidentūra gilinasi į situaciją, tačiau, kita vertus, V. Šapoka siūlo 2020 m. biudžetą formuoti nekeliant visuomenei didesnių nei valstybė pajėgia lūkesčių.