I. Šimonytės finansinėje ataskaitoje nurodyta, kad ji per politinę kampaniją surinko beveik 693 tūkst. eurų – bemaž dvigubai daugiau nei G. Nausėda.

Konservatorių kandidatė rinkimams išleido panašiai tiek, kiek ir surinko pajamų.

Turimo biudžeto neviršijo ir į antrąjį turą nepatekęs premjeras Saulius Skvernelis. Savo rinkimų kampanijai jis surinko beveik 595 tūkst. eurų, panašią sumą ir išleido.

Tuo metu rinkimus laimėjęs G. Nausėda politinei kampanijai surinko 291 tūkst. eurų, o išleido beveik 40 tūkst. eurų daugiau. Ši skola liko už politinę reklamą televizijoje.

Kaip BNS informavo prezidento vyriausiasis patarėjas Aistis Zabarauskas, įstatymas termino grąžinti skolai nenumato, tačiau ji bus atiduota „per protingą laiką“ iš asmeninių G. Nausėdos lėšų.

„Kampanijos išlaidos viršijo surinktas aukas. Bet net ir su skola G. Nausėdos kampanija kainavo reikšmingai mažiau nei artimiausių dviejų konkurentų“, – sakė A. Zabarauskas.

Jis taip pat patikino, kad atsiskaitymai su partneriais yra suderinti.

Prezidento rinkimai vyko šių metų gegužę, juose triumfavęs G. Nausėda antrame ture aplenkė I. Šimonytę. Premjeras S. Skvernelis liko trečias.

Mažiausiai prezidento rinkimų politinė kampanija kainavo Lietuvos centro partijos lyderiui, Seimo nariui Nagliui Puteikiui. Jis rinkimams surinko beveik 900 eurų ir išleido truputį daugiau, tad prezidento rinkimus politikas baigė su beveik 50 eurų skola.