Rezultatais G. Paluckas pirmadienio rytą džiaugėsi, tačiau atskleidė ir galimą priežastį, kodėl liko antras.

„Gali būti, kad mūsų intensyvumas atsisuko prieš mus kitu lazdos galu“, – DELFI sakė G. Paluckas.

Rezultatus pagerino

LSDP lyderis G. Paluckas tikino, kad surinktas rezultatas jį tenkina, o antrame ture jau viskas prasideda iš naujo.

„Vertinu labai gerai, augam, augam sparčiai“, – sakė G. Paluckas.

Jis teigė, kad lyginant šį jo pasirodymą su LSDP surinktais 3 procentais savivaldos rinkimuose, 10 surinktų procentų rinkimuose į Europos Parlamentą (EP),šį sekmadienį surinkti 26 procentai yra tikrai geras rezultatas.

„Esame antrame ture ir jame viskas prasideda iš naujo“, – DELFI sakė G. Paluckas.

Jo teigimu, skirtumas nuo pirmoje vietoje esančios konservatorių atstovas Paulės Kuzmickienės yra vos keli šimtai balsų.

G. Paluckas sukritikavo ir Žiemgalos rinkiminėje apygardoje vykusią rinkiminę kovą, kur pirmoje vietoje po balsų skaičiavimo atsidūrė Lietuvos centro partijos ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovė Rūta Janutienė.

„Buvo labai aštri ir arši kampanija ir prieš mūsų kandidatą. Mano galva, tai absoliučiai nepelnytai, net ant etikos ribos agituojama buvo prieš. Tikimės, kad kitų rinkėjų, kurie balsavo už kitus kandidatus, vertinimas situacijos bus panašus ir jie palaikys mūsų kandidatą“, – kalbėjo LSDP lyderis G. Paluckas.

Surinktais balsais patenkintas

LSDP lyderis teigė, kad esminis jo noras buvo patekti į antrą turą, tad jį tenkina ir antroji vieta po pirmų rinkimų turo.

„Nežinau kaip kitiems atrodo, mes nesam nei naivūs, nei nepatyrę. Vilniuje 2016 metais konservatoriai laimėjo 10 vienmandačių iš 12. EP rinkimuose Vilniuje jie gavo 31 procentą, konkrečiai Žirmūnuose – 32. Jeigu manote, kad mes gyvename iliuzijose, ir manome, kad ateisime ir čia šluosime be pastangų, tai tikrai taip nėra. Tą pasitikėjimą reikia nusipelnyti, su žmonėmis reikia šnekėti ir tą palaikymą reikia gauti, tai mano galva, mūsų augimas nuo 10 iki 26 procentų, o konservatorių – nuo 32 iki 34 procentų, po ką tik praėjusių rinkimų į EP, yra akivaizdus mūsų pastangų rezultatas“, – nuveiktais darbais džiaugėsi jis.

„Antrame viskas iš naujo prasideda, o aš esu patenkintas mūsų komandos darbu“, – kalbėjo LSDP pirmininkas.

Kodėl liko antras?

G. Paluckas šiuo rinkimuose pasižymėjo itin aktyvia kampanija – plakatai su raginimu balsuoti buvo pastebimi visuose Žirmūnuose. Tačiau pirmą vietą po pirmo rinkimų rato užėmusi P. Kuzmickienė nebuvo tokia aktyvi. G. Paluckas sako, kad tiesiog buvo pasirinktos skirtingos strategijos.

„Rinkiminės kampanijos, tiek konservatorių, tiek ir mūsų, buvo pakankamai intensyvios, gal taktinės priemonės buvo kitos pasirinktos. Nes konservatorių visa frakcija, su lyderiu Gabrieliumi Landsbergiu priešakyje, kitais vienmandatininkais, labai aktyviai vaikščiojo po butus. Mūsų atveju, mūsų vaikščiojimas per butus buvo labiau aktyvesnis parašų rinkimų etape. O vizualinė reklama buvo skirta tam, kad pakviestume savo rinkėjus ateiti prie balsadėžių“, – savo rinkimų strategiją aiškino G. Paluckas.

Paulė Kuzmickienė
Foto: Asmeninio archyvo nuotr.

Visgi, nors rezultatai politiką džiugino, visai nuotaikos nepakelia rinkimų aktyvumas. Žirmūnų rinkiminėje apygardoje savo balsą atidavė 17 procentų rinkėjų.

„Stengsimės daugiau žmonių atvesti. Ten yra tam tikros objektyvios aplinkybės, nes daug žmonių sakė, kad rinkimai, kai politiką išrenki mėnesiui, nėra prasmingi. Jie sakė, kad galima gi ir pagyventi be tų Seimo narių. Ir iš dalies sutikčiau. O antras dalykas, gali būti, kad mūsų intensyvumas atsisuko prieš mus kitu lazdos galu. Nes daugelis sakė, kad ai, ir taip laimėsiu, kam čia dar vargintis. Ir mūsų rinkėjas tiesiog neatėjo į apylinkes. Ir šiandien mes gauname daug žinučių, kad tikrai ateis jau į antrą rinkimų turą“, – DELFI kalbėjo G.Paluckas.

Antrasis rinkimų turas į laisvas Seimo narių vietas vyks rugsėjo 22 dieną.

Gargždų rinkiminėje apygardoje į antrą rinkimų turą pateko Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratų atstovė Rasa Petrauskienė ir Lietuvos centro partijos kandidatas Kristupas Krivickas.

O Žiemgalos rinkiminėje apygardoje į antrąjį rinkimų turą pateko dviejų partijų: Lietuvos centro partijos ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) remiama Rūta Janutienė ir LSDP atstovas Liudas Jonaitis.