Abu šie teisėjai įtariami vadinamojoje teisėjų korupcijos byloje.

Šiuos sprendimus prezidentas priėmė, atsižvelgęs į praėjusį penktadienį duotą Teisėjų tarybos patarimą.

Anksčiau G. Nausėda inicijavo korupcija įtariamų Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjo Egidijaus Laužiko, Apeliacinio teismo teisėjo Konstantino Gurino ir Vilniaus apygardos teismo teisėjo Henricho Jaglinskio atleidimą. Pastarasis jau yra atleistas, o dėl E. Laužiko ir K. Gurino parlamentarai ketina balsuoti per rudens sesiją.

Prezidentas buvo į Teisėjų tarybą buvo kreipęsis ir dėl kitų įtarimų sulaukusių teisėjų, bet Teisėjų taryba atsisakė leisti pašalinti iš pareigų Apeliacinio teismo teisėją Viktorą Kažį, Vilniaus apylinkės teismo teisėją Robertą Rainį ir Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėją Arūną Kaminską.

Minėti teisėjai įtariami, kad ėmė kyšius už palankius sprendimus tiek administracinėse, tiek civilinėse, tiek baudžiamosiose bylose. Kyšių sumos galėjo siekti nuo 1 tūkst. iki 100 tūkst. eurų.

Daugelis teisėjų yra viešai paneigę savo kaltę.

Iš viso teisėjų korupcijos tyrime įtarimai pateikti 48 asmenims.

Pagal Konstituciją ir įstatymus, apylinkės bei apygardų administracinių teismų teisėjus atleidžia prezidentas, gavęs Teisėjų tarybos pritarimą, o Lietuvos apeliacinio ir Aukščiausiojo teismų teisėjai atleidžiami prezidentui gavus dar ir Seimo pritarimą.