V. Zelenskis papasakojo apie naująją vyriausybę, kuri dirba tris dienas. Jie yra pasiryžę tęsti eurointegraciją ir vykdyti reformas“, – po susitikimo BNS sakė prezidento patarėja Asta Skaisgirytė.

„Mes pasakėme, kad esame pasirengę pasiūlyti dar daugiau lietuvių reformatorių, jei jie to norėtų“, – telefonu iš Varšuvos pridūrė diplomatė.

Naujoji Ukrainos vyriausybė buvo patvirtinta ketvirtadienį.

Šiuo metu aukštas pareigas Ukrainoje užima du lietuviai – buvęs Ukrainos ekonomikos ministras Aivaras Abromavičius šią savaitę paskirtas valstybinės gynybos pramonės įmonės „Ukroboronprom“ generaliniu direktoriumi, o buvęs Lietuvos ekonomikos viceministras Adomas Audickas yra patarėjas vyriausybėje valstybės valdomų įmonių klausimais.

Anot A. Skaisgirytės, Ukrainos prezidentas paprašė Lietuvos paramos ES tariantis dėl fondų skyrimo Ukrainai ir nemokamo tarptinklinio ryšio, vadinamojo „roaming'o“.

G. Nausėda savo ruožtu paragino Ukrainą eurointegracijos kelyje bendradarbiauti su Gruzija ir Moldova, išsakė Lietuvos susirūpinimą dėl Astravo atominės elektrinės, sakė ji.

Pasak A. Skaisgirytės, Ukrainos vadovas taip pat informavo G. Nausėdą apie situaciją dėl belaisvių pasikeitimo su Rusija ir planuojamo Ukrainos, Rusijos, Vokietijos ir Prancūzijos vadovų susitikimo dėl padėties rytų Ukrainoje.

„Kol kas belaisviais dar nėra apsikeista, viskas yra procese. Jie tikisi, kad tai bus padaryta. Viskas vyksta šiomis dienomis“, – BNS sakė A. Skaisgirytė.

„Ukraina tikisi, kad rugsėjo mėnesį įvyks Normandijos formatas prezidentų lygiu“, – pridūrė diplomatė.

Lietuvos ir Ukrainos prezidentai Varšuvoje sekmadienį dalyvauja Antrojo pasaulinio karo pradžios 80-ųjų metinių renginiuose.

Pasak A. Skaisgirytės, jų dvišalis susitikimas užtruko apie 40 minučių.