T. Zubrickas leido pasidalinti jo feisbuke pasidalinta storija. Jis rašė, kad jau praėjo nemažai laiko, sveikata pagerėjo, todėl gali ramia širdimi aprašyti, kas nutiko.

„Nors nutikus panašiems dalykams pirmiausia tulžį reiktu lieti ant žmonių, sukėlusių tokius padarinius,tačiau šį kartelį ne apie juos. O apie mūšų angelus sargus – daktarus ir absurdiškai juokingą aplaidumą ir biurokratiją sveikatos apsaugos sistemoje“, – rašė vyras.

Jis pasakojo, kad liepos 19-ąją buvo sužalotas Palangoje.

„Kadangi kurortas didžiausias ne tik savo dydžiu, bet ir homus debilicus koncentracija visuomenėje, buvau užpultas ir sumuštas. Po įvykio greitukės pagalba buvau nugabentas Klaipėdos ligoninę“, – rašė T. Zubrickas.

Vyras teigė, kad Klaipėdos ligoninėje jam rentgeno pagalba nustatė nosikaulio lūžius.

„Daktaras nusprendė jog man kreiva nosimi gyventi nepatiks, ėmėsi veiksmų, ir savo mikliomis rankomis be narkozės ar nuskausminamųjų vaistų sustatė viską į vietas, ir dar pridūrė: „ai, nieko čia baisaus, nosis tiesi, nereikės net plastinės operacijos“, – rašė T. Zubrickas.

Kaip rašė pacientas, „kadangi vasaros sezonu metu, klientų pajūryje po debatų apie gyvenimą netrūksta, daktaras nusprendė, jog jam jau būtų laikas pradėti gydytis ambulatoriškai, ir paryčiais išleido ieškoti laimės pasaulyje“.

„Paleido tai paleido, grįžau atgal į Palangą, kadangi biurokratija pas mus bujoja visur, nuėjęs į policiją buvau informuotas, jog teks palaukti iki pirmadienio ( veiksmas vyko penktadieni), nes mano parodymus ims tik tyrėja, o ji savaitgaliais nedirba“, – rašė T. Zubrickas.

Vyras sakė tokioje situacijoje nusprendęs „ susirasti akinukus, kurie pridengia jo „pandos“ akis, ir atostogas pratęsti dar keletą dienų“.

„Na ką atostogauju, laukiu tyrėjos, saulė šviečia, akiniai fulfas dengia, net neatrodau keistai . Vienu žodžiu, pasaka – ne gyvenimas. Sulaukiu pirmadienio, sutvarkau reikaliukus, jau keliauju namo į Vilnių savo mintyse save guosdamas: „na ką? Ar aš ne vyras? Kas čia baisaus ta sulaužyta nosis? Kas trečias turi ją lūžusią“, – rašė T. Zubrickas.

Vilniuje vėl pasijuto blogai

Pasak autoriaus, taip praėjo dar viena diena.

„Antradienio vakare užsnūdau bežiūrėdamas filmą, ir pabudau nuo aštraus diegimo kaktos srityje ties vieta, kuri nuo pat traumos buvo nejautri kaktoje (galvojau normalu po sulaužytos nosies, jog nervai truputi atbukę)“, – rašė T. Zubrickas.

Vyras priėmė sprendimą dar kartą nuvažiuoti pasitikrinti „į viršgarsinio greičio skubos priimamąjį Lazdynuose“.

„Iš namų išvažiavome apie 23 valandą. Atvažiavus, langelyje prie registratūros pasitinka ant viso pasaulio pikta pusamžė moteris, kuri atrodo piktesnė nei žmogelis, kuris pavaišino mane keletu kojos spyrių į veidą Palangoje.

Paklaususi, ko čia kaip klounas naktį su akiniais vaikštau, įbruka eilės numerį į rankas, ir paaiškina jog pas juos komunizmas, visi yra lygūs, ar atvažiavę patys, ar su greitąja – visi stovi toje pačioje eilėje“, – rašė T. Zubrickas.

Vyras dėl to nesiskundė.

Ok, lygybė man patinka. Ji trenkia savo varstomą langelį ( na jog kiti pramogautojai čia jos netrukdytų savo kvailais klausimas apie savo sveikatą) . Sėdim, chilinam su broliu, aš kantrus žmogus, bet po pusantros valandos pradedu po truputį suirzti – na juk vis dėl to mes greitojoje pagalboje? Praėjus be kelių minučių 2 valandoms iš priimamojo skyriaus mane įleidžia pagaliau į ligonines patalpas“, – rašė T. Zubrickas.

Paskui pacientas aprašė savo patirtį bendraujant su personalu.

„Bendrosios praktikos gydytojas pažiūri, surašo savo pastebėjimus, ir siunčia pas neurochirurgą. Laimingas, jog pagaliau vyksta veiksmas, su siuntimu bėgu iki nurodyto kabineto. Tas vaikiškas naivumas... Patampius duris suprantu, jog jos užrakintos.

Einu iki registratūros, bandau žadinti budinčią, kuri jau pirmas dvi miego stadijas peršokusi. Ji pabunda, ir piktai drebia, (aš irgi ne ryto žmogus , ką padarysi ) jog neurochirurgas yra tik viena, ir jis dabar 8 aukšte, gal daro operaciją ar dar kažką. Vienu žodžiu: netrukdyk miegoti, ką negali palaukti“, – ironizavo T. Zubrickas.

Vyras pasakojo, kad taip belaukdamas pusantros valandos jau pradėjo mąstyti, kad gal jam ne tiek labai ir skauda, gal geriau būtų važiuoti namo.

„Pažadinu dar keletą kartų budinčią, ir bandau gauti informacijos, kuomet galiu sulaukti daktaro apsireiškimo. Ji piktai į mane pažiūri, kaip į kvailį ir paklausia, kurios vietos apie aštuntą aukštą aš nesupratau, ir nuoširdžiai patvirtina dar kartelį, jog tai normalu. Kalbinu visus ką tik pagaunu ir klausinėju ar čia visados taip. Po truputi imu supranti, jog jau už**sau visus, ir tampu persona nongrata ligoninės kolektyvui“, – rašė T. Zubrickas.

Vyras rašė, kad po 2 val. 36 min. atėjo gydytojas.

„Jaunas šaunus vaikinukas! Atsisėdam papasakoju pirma savo įspūdžius iš šio vakaro, paskui ir apie traumą pakalbam. Jo atsakymas truputį pribloškia, ir tuo pačiu prajuokina: „nu, ko tu iškart nesakei, kad pas tave rimtas reikalas, ir beje tavo pavardė kaip musu vyr. chirurgo, ar ne tavo giminaitis ? Pats matai, kokia fauna čia renkasi naktimis, mes specialiai neskubame, nes 70 procentų jų nesulaukę tiesiog išeina namo“, – pokalbio fragmentus perpasakojo T. Zubrickas.

Pasak paciento, nuo šitos vietos ir pokalbio viskas pradeda judėti gerąja linkme, padaromas tomografas.

„Grįžtu atgal pas gydytoją. Jis pažiūrim ir tada sako: „nu ką radom bėdą, labai čia jau nefainai pas tave ta kaukolė ir kakta poroje vietų sulūžus, skeveldra užspaudė nervą, taip pat nosis sutrupėjus, ir tarp akių truputį sulūžę. Va imk siuntimą, važiuok iškart pas kolegas į Žalgirio kliniką“, – rašė T. Zubrickas.

Iš vienos ligoninės – į kitą

Taip apie penktą valandą ryto vyras rašo nuvykęs pažadino medikus Žalgirio klinikoje.

„Jie paskaito mano lapą su diagnoze. Ir klausia: „ar tomografo diskelį atsivežei?“. Niekas man nieko nedavė. Pasisiūlau pats nuvažiuoti ir paimti, jog tik greičiau viskas vyktu, nes jau nemiegojęs 24 valandas, nevalgęs ir morališkai išsekęs ties palūžimo riba. Apie puse 7 grįžtu atgal Lazdynu ligoninę, bet, kadangi jau esu persona non grata, niekas man čia jokios informacijos duoti nenori, tik siuntinėja pas kitus.

Pradedu jaustis truputi panikoje, pasigaunu gero veido pusamžę moterį, kuri kiek suprantu čia yra valytoja. Ji mane nukreipia pagaliau ten kur reikia. Ateinu ir vėl užšoku ant senmergės, pats greit konstatuoju jos ligą „neda****titas. Ji man aiškina, jog diskelių kopijos yra daromos tik nuo 8 valandos, ir už tai reikia susimokėti“, – rašė T. Zubrickas.

Pacientas rašė, kad tada jam nervai nebeišlaikė ir „nuskriausto šuniuko amplua“ pradėjo grasinti teisininkais ir žurnalistais.,

„Ledai pajuda, padaro nuotraukos kopiją, net nebeprašo susimokėti. Atvežu ją į Žalgirio ligoninę. Žalgirio ligoninėje, kol diskas keliamas į kompą, trumpai papasakoju visą situaciją chirurgams ( 2 jauni labai šaunūs vyrai su tinkamu humoro jausmu).

Tada jie pažiūri nuotraukas, pirmiausia konstatuoja, jog keičia savo planus penktadieniui iš alaus gėrimo bare į mano galvos remontavimą, linksmai visi pasijuokiam, ir pagaliau sužinau galutinį verdiktą, kas man bus daroma: pjaunamas skalpas nuo ausies iki ausies, dedamos titaninės plokštelės , remontuojama nosis. Esu truputėlį sumišęs, nes, kiek pamenu, aš jau gydausi ambulatoriškai, o ir plastinės operacijos man nereikės“, – rašė T. Zubrickas.

Vyras atsigulė į ligoninę, o penktadienį jam atlikta septynias valandas trukusi operacija.

„Viskas praėjo tvarkingai be komplikacijų. Dar kart didelis ačiū vyrams, alaus aš pastatysiu bačką sutikęs. Gyju, sveikstu, kabes iš galvos turiu išsitraukti poliklinikoje. Atėjus laikui pasirodau Karoliniškių poliklinikoje. Tam, jog sužinočiau, kad 100 tūkst. pacientų turinti poliklinika neturi įrankių ir specialistų, kas galėtu ištraukti kabes“, – rašė T. Zubrickas.

Vyras rašė, kad jam pasiūlė palaukti, kol chirurgas grįš iš atostogų po 10 dienų.

„Pateikiu tokio pat sąmoningumo pasiūlymą apsilankyti pas šaunius kolegas Žalgirio klinikoje, tuomet prieinam bendro konsensuso, jog kabes išims čia ir dabar medicinos seselės ( vėl kvailas mano sprendimas). Nukeliauju į procedurinį, ten moteriškės išsitraukia repliukes, ir pradeda kankinimą, jokių vaistų nepasiūlo, tik kuomet nuo skausmo pradėjo akis raibuliuoti, pasiūlo pauostyti amoniako. Valanda laiko – 54 kabės pagaliau dingo iš mano galvos“, – rašė T. Zubrickas.

Jis teigė padėkojęs už pastangas pagal kompetenciją ir iškeliavęs gyventi savo gyvenimo toliau.

„O apibendrinant, ką norėjau pasakyti. Rūpinkitės savim ir savo artimaisiais pirmiausia patys, nes mūsų visuomenės sąmoningumas dar nėrą tokio lygio jog savo likimus galėtume patikėti į kitų žmonių rankas.

Žmogus Klaipėdos ligoninėje mane paleido sulūžusia kaukole namo, mažiausia nelaimė, ir aš čia jau neberašyčiau skundų, skundelių išvis,. arba pieščiau nebent į vaikiškas spalvinimo knygutes būdamas daržove“, – teigė T. Zubrickas.

Vyras teigė padavęs Klaipėdos ligoninę į teismą.

„Mažiausiai, ką galiu padaryti, tai siekti, jog būtų atleistas bent vienas avigalvis, kuris, pasirinkdamas savo profesiją, nesupranta atsakomybės mąsto. Viliuosi daugiau žmonių jis negydys, ir taip išsaugosiu kažkam sveikatą Tikiuosi, jog jums nieko panašaus niekada nenutiks, bet jei nutiks prisiminsit mano pasakojimą ir busite budrūs! Apie teisine biurokratiją ir teisingumą parašysiu kitą kart“, – rašė T. Zubrickas.

Pasimetė, į kurią ligoninę tiksliai buvo nuvežtas

Tuo visos vyro bėdos nesibaigė. Jis DELFI tikino, kad Klaipėdoje yra dingę dokumentai apie jo sveikatos būklę.

Problema yra ta, kad vyras pats pasimetė, į kurią ligoninę Klaipėdoje buvo atvežtas.

„Mane išvežė kažkur į ligoninę Klaipėdoje, kadangi esu ne klaipėdietis, aš nežinau, į kurią ligoninę mane išvežė“, – sakė T. Zubrickas.

Vyras sakė grįžęs iš ligoninių radęs laišką iš Klaipėdos vyriausiojo policijos komisariato, kad nepavykus su juo susisiekti nutraukiamas ikiteisminis tyrimas.

„Man reikia teismo ekspertizės, kad galėtų vykti visas procesas dėl baudžiamosios bylos, o teismo ekspertizė mėnesį daro ekspertizę . Kadangi jie neturi rentgeno nuotraukos, jie negali padaryti ekspertizių, jie kreipėsi į Klaipėdos universitetinę ligoninę, kad atsiųstų dokumentus, o pasirodo, kad ši ligoninė dokumentų neturi“, – rašė T. Zubrickas.

Ant kojų pakeltoje Klaipėdos universitetinėje ligoninėje DELFI patikino, kad jie labai intensyviai ieškojo kokių nors duomenų, kurie rodytų, kad pas juos būtų gydytas toks pacientas. Ligoninės atstovai labai norėtų, kad pacientas paneigtų apie juos paskleistą neteisingą informaciją.

Pats T. Zubrickas dėstė, kad bandydamas suprasti, kaip ir kas įvyko, spėjo, kad galbūt jis gulėjo kitoje – Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje.

„Bet kažkas policijoje sumaišė visus duomenis, ir kažką įrašė klaidingai. Tada gaunasi, kad teismo ekspertizė negauna šitų dokumentų. Tada su policija gaunasi tokie nesąmonė, aš nuėjau į Palangos komisariatą. Ikiteisminį tyrimą pradėjo ir Klaipėdos komisariate, gavau laišką, kad jis nutraukiamas, tada skambinau visais varpais per visą pasaulį, kodėl taip vyksta? Pasirodo, kad policijoje nesuvesta į sistemą, jie nesusižiūrėjo, niekas neapklausta, Palangos tyrėja išėjusi atostogų. (…) Tada rašau į Klaipėdos komisariatą, gaunu didžiulį atsiprašymą, kad kažką mato, bet kažkaip nesusižiūrėjo“, – pasakojo T. Zubrickas.

Vyras piktinosi, kad dabar įtariamajam inkriminuojamas tik viešosios tvarkos pažeidimas.

„Ir, kadangi tyrėja neperdavė prokurorui, prokuroras neperdavė teismui, teismas advokato paprašė, kad raštu atsiųstų, skirtų kardomąsias priemones, bet kol neturiu jokių duomenų, nieko negaliu. Nes teismas neturi įrodymų, kad kažkas vyksta. Tada gaunasi taip, kad niekas Klaipėdoje neranda rentgeno nuotraukos, ir niekas nejuda iš mirties taško“, – sakė T. Zubrickas.

Paklaustas, kaip taip gavosi, kad jis nežino, į kurią ligoninę buvo nuvežtas Klaipėdoje, vyras sako, kad, kai buvo sužalotas, jam buvo mažiausiai įdomu, kaip vadinasi ta įstaiga, į kurią jis buvo nuvežtas.

„Mano visos akys buvo užtinusios. Tai ne tas buvo galvoje – nueiti prie įėjimo pasižiūrėti, kokioje ligoninėje aš esu“, – sakė T. Zubrickas.

Respublikinės Klaipėdos ligoninės viešųjų ryšių koordinatorė Marija Gabrienė DELFI patvirtino, kad toks pacientas buvo atvežtas į jų ligoninę, tačiau teigia, kad visas tolesnes detales ligoninė dar aiškinasi.

„Mes galime pasakyti tik tiek, kad toks pacientas pas mus buvo atvežtas. Mes kol kas daugiau nieko negalime komentuoti, nes mums patiems kyla klausimų, ar jis buvo vežamas į kelias ligonines, ar buvo atvežtas iš karto į vieną ligoninę. Kol kas nieko negalime pasakyti, nes mums reikia aiškintis“, – sakė M. Gabrienė.

Bandėme susisiekti su Lazdynų ligoninės viešųjų ryšių atstove, bet kol kas tai padaryti nepavyko. Jei gausime jų poziciją, papildysime publikaciją.

Nuo galutinių vertinimų susilaiko

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos atstovė spaudai Lina Bušinskaitė-Šriubėnė išreiškė apgailestavimą, kad pacientui teko patirti nepatogumų.

„Sveikata visiems mums yra pats brangiausias turtas, tad kiekvienas, sunegalavęs ar patyręs traumą, tikimės medikų profesionalumo, kompetencijos, pasitikime jais. Ypač dirbančiais skubiosios pagalbos skyriuose, kur ištisus metus gelbėjami įvairaus sunkumo traumas patyrę, netikėtai ligų užklupti pacientai. Tad tenka apgailestauti, kad ši situacija leidžia susidaryti priešingą vaizdą. Tikrai neturėtų būti taip, kad pacientui reikia kovoti siekiant gauti kokybiškas paslaugas. Tad apgailestaujame dėl susidariusios situacijos ir patirtų nepatogumų“, – rašė L. Bušinskaitė-Šriubėnė.

Pasak ministro atstovės spaudai, iš pateiktos informacijos jokių galutinių vertinimų, išvadų daryti negalima.

„ Labai aišku tik viena, kad pacientui visa reikiama pagalba, pagal jo būklę, turėjo būti suteikta. Jei konkrečioje gydymo įstaigoje tam tikrų paslaugų nebuvo galima suteikti, pacientui turėjo būti nurodoma, kur kreiptis pagalbos.

Tais atvejais, kai pacientas yra nepatenkintas suteiktomis paslaugomis, jis pirmiausia turėtų kreiptis į gydymo įstaigos administraciją. Jei gautas atsakymas netenkina, galima kreiptis į Valstybinę akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybą, kuri pagal kompetenciją atlieka asmens sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumo ir kokybės įvertinimą, arba į Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisiją prie Sveikatos apsaugos ministerijos, kuri nustato paciento teisių pažeidimo ar nepažeidimo faktą“, – teigė L. Bušinskaitė-Šriubėnė.

Ministro atstovė papildė, kad SAM negali pradėti tirti situaciją be paciento skundo ir jo kreipimosi.

„Kitaip pažeisime asmens duomenų apsaugos reglamentą, nes tai ypatingai svarbus sveikatos duomenys. Norint pradėti tyrimą, turi būti jo kreipimasis, kas yra ir sutikimas. Tad skatiname pacientą kreiptis“, – teigė L. Bušinskaitė-Šriubėnė.

Ministro atstovė atkreipė dėmesį ir į medikų pastebėjimus, kad ne visos komplikacijos ir problemos išryškėja iškart.

„Taip jau yra medicinoje, nes žmogaus organizmas yra gyvas ir situacija kinta. Tad gretutines traumos, komplikacijos gali ir po kelių dienų išryškėti. Tad sunku įvertinti neatlikus tikrinimo, ar pajūrio medikai tinkamai suteikė skubią pagalbą“, – teigė L. Bušinskaitė-Šriubėnė.