Svečiai apžiūrėjo įspūdingą gimnazijos pastatą, bendravo su šios švietimo įstaigos bendruomene bei rajono savivaldybės atstovais. A. Monkevičius įsitikino, kad nors Šviesioji gimnazija yra ir labai graži, tačiau mokytis joje moksleiviams ankšta, todėl būtina kaip įmanoma greičiau statyti šiai ugdymo įstaigai priestatą.

Kaip švietimo, mokslo ir sporto ministras patvirtino „Rinkos aikštei“, tokio priestato būtinumu, neabejojama. Vyriausybės programoje jam numatyta skirti lėšas, tad tik laiko klausimas, kada šis projektas bus įgyvendintas. Seimo narys D. Kaminskas ir Kėdainių rajono savivaldybės vadovai deda visas įmanomas pastangas, kad šis projektas kuo greičiau pajudėtų. Šiemet Šviesiajai gimnazijai jau yra skirta apie 50 tūkst. eurų, už kuriuos bus pradėti pirmieji ugdymo įstaigos rekonstrukcijos darbai.

A. Monkevičiui Šviesiosios gimnazijos bendruomenė pristatė jų mokykloje veikiančią neformaliojo ugdymo Sėkmės ir lyderystės mokyklą.

Ši ugdymo įstaiga sulaukė didelio svečių susidomėjimo. Ministras buvo maloniai nustebintas, kad ši mokykla didžiąja dalimi finansuojama ne valstybės ir savivaldybės lėšomis. Didžiąją dalį jos ugdymo išlaidų padengia verslininkė Jolanta Blažytė, įmonių grupės „Vikonda“ valdybos pirmininkė. Toks neformaliojo ugdymo projektas yra unikalus ir kol kas vienintelis visoje šalyje.