A. Pivoriūno skunde teigiama, kad A. Anušauskas, R. Šimašius ir P. Kuzmickienė viešai skleidžia neatitinkančius tikrovės teiginius, kurie niekina mirusiojo P. Cvirkos atminimą.

„Tokie pasakymai kaip „išdavė valstybę“ arba „vykdė trėmimus“ yra ne kas kita kaip neapykantos kurstymas, aš jau nekalbu apie tai, kad R. Šimašius leido sau pasakyti, kad paminklas P. Cvirkai bus nuimtas už antivalstybinę veiklą. Aš galvoju, kad save gerbiantis politikas turi pagrįsti teiginius“, – 15min.lt teigė A. Pivoriūnas.

A. Anušauskas ir P. Kuzmickienė portalui tvirtino savo teiginių neketinantys atsisakyti. Tą patį sakė ir R. Šimašiaus patarėjas Aleksandras Zubriakovas.

BNS primena, kad sostinės meras anksčiau yra sakęs, kad sieks nukelti paminklą, skirtą rašytojui P. Cvirkai, tačiau tam priešinasi Lietuvos rašytojų, dailininkų sąjunga, kitos menininkus vienijančios organizacijos. Jie ragina įvertinti P. Cvirką ne tik kaip sovietinį veikėją, bet kaip talentingą rašytoją, taip pat aklai nenaikinti sovietinės epochos ženklų paliekant tokias erdves edukacijai.

Neskubėti su sprendimais ragina ir rašytojo, literatūrologo Mindaugo Kvietkausko vadovaujama Kultūros ministerija.