„Esu visiškai tikras, kad tai yra gandai, ir tuos gandus skleidžia tie, kurie negerbia nei valstybės, nei savęs... ir iš viso, jie nesugeba nieko kurti, o tik ką nors šmeižti. Nieko bendro su realybe tai neturi“, – Eltai sakė R. Karbauskis, pridurdamas, kad tokios informacijos skleidimu suinteresuoti tie, kurie nori suirutės šalyje.
„Nėra jokio pagrindo tokiems gandams, valdančioji dauguma ir Vyriausybė dirba kryptingai, vykdo savo programą ir apskritai, visi tie gandai yra desperacija, pirmiausia opozicijos.

Ji nesugeba nieko pasiūlyti, nieko daryti... kažkokia beprasmybė. Aš įsivaizduoju, kad jei mes būtume opozicijoje, mes bent jau ką nors darytume, bent jau ką nors siūlytume, dėl kažko tartumėmės. O opozicija pas mus tik sugeba skųsti – aš jau pripratau. Kad ir ką aš padaryčiau gyvenime – jie (opozicija. – ELTA) skundą rašo“, – neslėpdamas susierzinimo kalbėjo R. Karbauskis.

„Valstiečių“ lyderis tvirtino, kad jo ir premjero santykiai yra geri, o valdančioji dauguma turi aiškių interesų, todėl pagrindo S. Skverneliui steigti naują politinį judėjimą tiesiog nėra.

Antradienį portalas LRT.lt paskelbė, kad Registrų centro duomenų bazėje užregistruotas politinės partijos pavadinimas „Tėvynės labui“. LRT pažymi, kad gegužę vykusiuose prezidento rinkimuose būtent tokį šūkį savo rinkimų kampanijai pasirinko premjeras S. Skvernelis.

Kartu publikuotame straipsnyje LRT.lt rašo, kad, jų šaltinių žiniomis, šį politinės partijos pavadinimą registravo S. Skvernelio artimiausi politiniai bendražygiai, dirbę su juo ir jam padėję prezidento rinkimų kampanijos metu.

ELTA primena, kad po nesėkmingai susiklosčiusių prezidento rinkimų premjeras S. Skvernelis kelis kartus skeptiškai atsiliepė apie R. Karbauskio vedamus „valstiečius“.

Vyriausybės vadovas gegužės pabaigoje laukdamas rinkimų rezultatų antrajame prezidento rinkimų ture teigė, kad „valstiečių“ partija turi keistis.

„Daug kas priklausys nuo pačios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, nuo to, ar politinė partija padarys išvadas po šitų rinkimų. Ar bus pokyčiai, norima tapti modernia demokratiška partija. Yra XXI amžius, reikia kalbėti apie žmones, kurie yra jauni, gimę nepriklausomoje Lietuvoje. (...) Mes turime atrasti kelius į tų žmonių širdis ir protus“, – tuomet sakė S. Skvernelis.

Kiek vėliau, liepos pradžioje, pareiškęs, kad yra nusprendęs tęsti darbą Vyriausybėje, S. Skvernelis užsiminė, kad ateinančiuose Seimo rinkimuose dalyvaus, tačiau nebuvo konkretus įvardijant, su kokia partija eis į rinkimus.

„Planuoju dalyvauti, o su kuo – matysime“, – liepos 9 d. sakė premjeras ir dar kartą pridūrė, kad „valstiečiams“ yra būtini pokyčiai.