„Manau, kad tai bus mūsų pats geriausias komisaras, atstovaujantis Europos Komisijai. Didžiuojamės, kad mes jį ten paskyrėme“, – po Seimo balsavimo, kuriuo V. Sinkevičius buvo patvirtintas oficialiu kandidatu į eurokomisarus, sakė S. Skvernelis.

Jo teigimu, tai geras signalas jauniems žmonėms, kad visiems galimybės siekti karjeros aukštumų yra pasiekiamos.

„Tikrai džiaugiuosi, tai yra simboliškas žingsnis, simboliškas sprendimas. Nepriklausomybės, mūsų valstybės vaikas, paprastas vaikas parodė, kad gali viską, jeigu nori, jeigu siekia. Visam jaunimui žinia labai puiki: galimybės tikrai yra vienodos visiems, nepriklausomai nuo įvairių kitų aplinkybių“, – kalbėjo premjeras.

Jis neslepia, kad šiek tiek apmaudu siųsti tokį, pasak jo, profesionalų žmogų dirbti ne Lietuvoje, tačiau pabrėžia, jog dėl V. Sinkevičiaus kandidatūros darbui Europos Komisijoje reikia tik džiaugtis.

„Labai gaila. (...) Iš savanaudiškų paskatų žiūrint, tai labai gaila, bet reikia džiaugtis galimybe daryti karjerą, dalyvauti europinėje politikoje, po penkerių metų grįš, ir jeigu norės, manau, kad tai bus ypatingai subrendęs, turintis puikią patirtį politikas“, – sakė S. Skvernelis.

Pasak jo, didelis Seimo narių palaikymas V. Sinkevičiaus kandidatūrai jo nenustebino.

„Tikėjau tikrai, nes jeigu žiūrėtume objektyviai, ne politiškai, ką padarė praktiškai visos Seimo frakcijos, išskyrus vieną, (...) tai taip, jo dalykinės, asmeninės savybės, profesinės savybės tikrai leidžia tikėtis tokio palaikymo“, – pridūrė jis.

Ketvirtadienį Seime pritarta ekonomikos ir inovacijų ministro V. Sinkevičiaus kandidatūrai į Europos Komisijos (EK) narius.

Už kandidatūrą balsavo 90 Seimo narių, prieš – 10, susilaikė – 6. V. Sinkevičiaus kandidatūros nepalaikė socialdemokratai.

Stebisi, kad Jakeliūnas neparėmė

Saulius Skvernelis stebisi, kodėl „valstiečių“ atstovas Europos Parlamente Stasys Jakeliūnas neremia Lietuvos kandidato į Europos Komisijos narius Virginijaus Sinkevičiaus.

„Keistai atrodo, kada Lietuvoje rinkti Europos Parlamento nariai, dar daugiau, tie žmonės, kurie kartu dalyvavo Seimo rinkimuose, dirbo parlamente, kartu neišsakant iš esmės jokių rimtų argumentų, pradeda blokuoti tokią kandidatūrą“, – žurnalistams Seime ketvirtadienį sakė ministras pirmininkas.

„Man atrodo, kad mūsų visų Lietuvos atstovų Europos Parlamente bendras tikslas būtų padaryti viską, kad kuo daugiau lietuvių, kuo daugiau lietuvių pareigūnų, lietuvių žmonių užimtų svarbias pozicijas Europos visose struktūrose – nuo komisijos, direktoratų ir iki kitų pozicijų“, – pridūrė jis.

„Po penkerių metų grįš, jeigu norės, tai bus ypatingai svarus, subrendęs, turintis ypatingą patirtį politikas“, – tvirtino S. Skvernelis.

Nauja Europos Komisija formuojama po gegužę vykusių Europos Parlamento rinkimų, ji pradės darbą lapkritį.

Kadenciją baigiančioje komisijoje dirba už sveikatą ir maisto saugą atsakingas komisaras Vytenis Povilas Andriukaitis.