Su oficialiu vizitu Vokietijoje besilankantis G. Nausėda su žmona Diana Nausėdiene ketvirtadienį viešėjo Vokietijos Prezidentūroje, kur susitiko su prezidentu F. W. Steinmeieriu ir jo žmona Elke Büdenbender. Po oficialios pasitikimo nuotraukos ir dokumentų pasirašymo rūmuose prezidentai susitiko pokalbio.

Prezidentas G. Nausėda pabrėžė Europos Sąjungos ir JAV dialogo stiprinimo svarbą, sutelkiant dėmesį į bendrus ES ir JAV globalius iššūkius ir bendradarbiaujant, kuriant globalius standartus, naujas technologijas, didinant kibernetinį saugumą, užtikrinant patikimų investicijų pritraukimą, sakoma Prezidentūros perduotame pranešime.

„Būtina dėti visas pastangas, kad išlaikytume pozityvią darbotvarkę, ir tęsti bendradarbiavimą su JAV mums svarbiais klausimais“, – teigė Lietuvos vadovas.

Prezidentas paskatino Vokietijos įmones ieškoti galimybių plėsti investicijas į inžinerijos ir automobilių pramonės sektorių, taip pat IT, verslo paslaugų, finansinių technologijų srityse. „Galime daugiau dirbti finansinių technologijų, investicinių fondų, žaliųjų finansų, kibernetinio saugumo srityse. Per pastaruosius metus sukūrėme patraukliausią teisinę aplinką finansinių paslaugų teikėjams regione“, – sakė Lietuvos prezidentas.

Pokalbyje dėmesio skirta ir Europos energetinio saugumo situacijai bei iššūkiams. Lietuvos vadovas priminė Vokietijos prezidentui apie Europos Sąjungos šalių saugumui grėsmę keliančią Astravo atominę elektrinę, kuri statoma pažeidžiant aplinkosaugos ir branduolinės saugos standartus. Aptarta Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizacija su žemynine Europa.

Per prezidentų susitikimą pirmoji ponia Diana Nausėdienė buvo pakviesta jaukaus pokalbio su Vokietijos prezidento žmona Elke Büdenbender. Pirmosios ponios aptarė socialinius projektus ir bendruomenių iniciatyvas, prie kurių veiklos ir tikslų prisideda.