Pirmą sykį paspaudęs Vokietijos vyriausybės vadovei ranką Berlyne kanceliarijos kieme G. Nausėda pabrėžė, kad Vokietija jo gyvenime užima ypatingą vietą – čia jis studijavo netrukus po nepriklausomybės atkūrimo 1990-1992 metais.

„Vokietija yra mano antroji tėvynė. Čia aš parašiau savo daktaro darbą ir apgyniau disertaciją Vilniuje“, – prisiminė prezidentas.

Netrukus jis kanclerei padovanojo knygą apie Nidą, kurią su kolege pats išleido 2016 metais, ir pakvietė A. Merkel aplankyti Kuršių neriją – prezidento žodžiais, gražiausią vietą žemėje.

„Gražiausioje vietoje žemėje ponia kanclerė dar nepabuvojo. Aš tikiuosi, kad ji apsilankys Kuršių nerijoje“, – sakė G. Nausėda.

Rinkimų kampanijos metu jis yra sakęs, kad patirtis Vokietijoje suvaidino esminį vaidmenį jo pasaulėžiūrai.

„Mano pažiūros formavosi dar prieš 25–30 metų, kai teko lankytis Vokietijoje. Ten suvokiau, kad vakarietiškas gyvenimo būdas, rinkos ekonomika yra būtent tas kelias, kuris nekelia nė menkiausių abejonių, o tuo metu buvusios naivios mintys apie kažkokį pusinį ar trečiąjį kelią yra visiška nesąmonė“, – šiemet kovą sakė prezidentas.

G. Nausėda ir A. Merkel pažintiniame susitikime aptarė ES darbotvarkės klausimus, pradedant būsimu biudžetu ir baigiant Britanijos pasitraukimu iš ES, taip pat dvišalius karinius ir prekybinius ryšius.

Vėliau jis kartu su pirmąja ponia Diana Nausėdiene apsilankė Berlyno sienos memoriale.

Asmeninis ryšys gali būti svarbus, kai G. Nausėda turės siekti kanclerės paramos Lietuvai ES viršūnių susitikimuose. A. Merkel žada Vokietijos vyriausybei vadovauti iki 2021 metų.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (57)