„Iš karštųjų klausimų – Astravo AE klausimas. Mes jau iš pat pradžių sakėme, kad vieta pasirinkta netinkamai, kad vieta pasirinkta geopolitiniais, o ne ekonominiais sumetimais. Kad statyba šios atominės elektrinės yra nesaugi, kad nesilaikoma rekomendacijų, kurias parodė streso testai. Bet, nepaisant to, ir šiandien bendradarbiavimas nėra patenkinamas. Todėl labai prašome savo bičiulių pagalbos ES, siekiant, kad šita elektrinė dar prieš jos funkcionavimą įgyvendintų visus saugumo standartus, kuriuos yra būtina įgyvendinti“, – kalbėjo G. Nausėda.

A. Merkel konferencijoje sakė palaikanti Lietuvos rūpinimąsi Astravo AE saugumu.

ELTA primena, kad Baltarusija 2400 MW galios atominę elektrinę stato netoli Astravo miesto, nuo Vilniaus nutolusio vos per 50 km. Pirmąjį jėgainės reaktorių tikimasi paleisti jau šiemet, antrąjį - kitais metais.

Lietuvos Seimas yra priėmęs įstatymą, neleidžiantį pirkti elektros iš Astravo AE, kai ši pradės veikti. Tokį sprendimą yra priėmusi ir Lenkija. Tuo metu latviai nerodė didelio solidarumo Lietuvos interesui, kad kaimyninės šalys ateityje taip pat neįsileistų Astravo AE energijos į savo rinkas.