Trys Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komitete dirbantys konservatoriai, įskaitant partijos pirmininką Gabrielių Landsbergį, prašo VSD pasisakyti, ar departamentas žino apie parlamentarės vizitą bei prašo pateikti daugiau informacijos.

Politikai nurodo reaguojantys į Gruzijos parlamento kolegų informaciją – šios šalies parlamentarai teigia, kad pastaruoju metu Tarpparlamentinė ortodoksų asamblėja padeda įgyvendinti Rusijos darbotvarkę.

„Ar nėra požymių, kad Kremlius šią organizaciją naudoja siekiant sumažinti savo tarptautinę izoliaciją, švelninti tarptautines sankcijas ir kaip platformą „rusiškojo pasaulio“ plėtrai?” , – klausia konservatoriai.

Rusų aljanso narė I. Rozova priklauso Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) frakcijai Seime. Su ja BNS penktadienį nepavyko susisiekti.

VSD atstovė spaudai Aurelija Katkuvienė BNS sakė, kad departamentas kreipimosi dar nesulaukė ir gavęs raštą pateiks informaciją įstatymų numatyta tvarka.

Parlamento vadovas Viktoras Pranckietis teigia, jog iš tarnybų jokios informacijos apie Seimo narės I. Rozovos veiklą nebuvo gauta.

„Iš tarnybų apie Seimo narę I. Rozovą jokios informacijos neturime, dėl jos niekas nesikreipė niekada“, – per spaudos konferenciją Prezidentūroje penktadienį sakė V. Pranckietis.

Klausiamas, kaip Seimas reaguos į Gruzijos parlamento raginimą nutraukti ryšius su Tarpparlamentine ortodoksų asamblėja, V. Pranckietis teigė, jog Lietuva nėra šios asamblėjos narė.

„Mes nepriklausome tai organizacijai, tai nutraukti veiklos toje organizacijoje mes net neturime ką“, – teigė parlamento vadovas.

I. Rozovą birželio 18–23 dienomis dalyvauti 26-ojoje Tarpparlamentinėje ortodoksų asamblėjoje Tbilisyje komandiravo Seimo valdyba.

Sprendimas buvo priimtas bendru sutarimu, rodo Seimo valdybos posėdžio protokolas.

Birželį Rusijos Dūmos nario komunisto Sergejaus Gavrilovo pasakyta kalba per asamblėjos renginį Tbilisyje iššaukė didelius protestus šalyje.

Gruzijos parlamento Europos reikalų komiteto vicepirmininko Giorgio Kandelakio laiške Seimo nariams teigiama, kad ši organizacija „pastaruoju metu tapo dominuojama Maskvos“, o dalyvavimas jos veikloje tik padeda įgyvendinti Rusijos darbotvarkę.

„Nors mes neformaliai ją boikotuojame metai iš metų, mes palaikome formalų Gruzijos pasitraukimą ir kviečiame visus draugus nedalyvauti šioje kontrproduktyvioje veikloje“, – teigiama laiške.