„Pirma, reikia Seime užsitikrinti paramą, bet bus labai sunku Europos Parlamento klausymuose, komitetuose, jie trunka per tris valandas, būna itin išsamūs ir labai svarbu būti įsigilinus į tą portfelio poziciją, į kurią esi deleguojamas, svarbu žinoti atsakymus į klausimus, juos stipriai argumentuoti, kad europarlamentarams nekiltų abejonių dėl kompetencijos“, – ketvirtadienį interviu Žinių radijui sakė V. Sinkevičius, antradienį Briuselyje susitikęs su naujosios Europos Komisijos vadove Ursula von der Leyen (Ursula fon der Layen).

Anot jo, pasiruošti klausymams komitetuose jis turės tik mėnesį laiko: „Jie labai išsamūs, komitetų gali būti keli, nekompetencija ten gali labai greitai išlįsti.“

Jis konkrečiai neįvardijo, apie kokį galimą portfelį kalbėta su EK vadove, tačiau tikisi tokio, kur galėtų „realizuoti savo kompetencijas“.

„Man būtų labai sudėtinga, netgi turbūt neįmanoma persiorientuoti į gerbiamo Vytenio Povilo Andriukaičio portfelį – sveikatos apsauga, maisto sauga, man tikrai tai būtų visiškai nauja sritis ir būtų labai sunku“, – teigė V. Sinkevičius.

„Kalbėjome apie sritis, apie iššūkius, kurie laukia Europos, kuriuos privalu spręsti dabar ir kokius sprendimo būdus tam aš matau, koks yra mano matymas“, – pridūrė jis.

Vyriausybė ir prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį patvirtino V. Sinkevičiaus kandidatūrą į Europos Komisijos narius. Valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovo kandidatūrai dar turės pritarti Seimas.

Kadenciją baigiančioje Komisijoje dirba už sveikatą ir maisto saugą atsakingas komisaras Vytenis Povilas Andriukaitis.