Trečiadienio rytą Prezidentas Gitanas Nausėda patvirtino, kad Lietuvos kandidatas į eurokomisarus - laikinai einantis pareigas ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius.

Pasak Prezidento, V. Sinkevičiaus antradienio susitikimas su naująja Europos Komisijos (EK) pirmininke Ursula von der Leyen buvo planuotas ir jis, pasak G. Nausėdos, praėjo sėkmingai.
Pasak šalies vadovo, susitikime buvo kalbama apie labai reikšmingą portfelį, bet kol kas, pasak G. Nausėdos, dar negalima jo atskleisti.

„Vakarykštis susitikimas, ką aš žinau iš pasišnekėjimo su U. von der Leyen, buvo labai sėkmingas. Virginijus prisistatė labai gerai. Kalbama apie labai reikšmingą eurokomisaro postą, tačiau negaliu šiandien jo skelbti, nes tai galėtų pakenkti procesui, kuris gali gerokai ilgiau tęstis. Nebuvo kalbama nei apie lytį, nei apie amžių, nei kitokius dalykus, apie kuriuos, mes kartais Lietuvoje labai daug kalbame“, – teigė G. Nausėda.

Prezidentas tiki, kad V. Sinkevičiaus patvirtinimui bus pritarta ir Seime.

„Manau, kad dabar belieka, įvertinus vakarykštę informaciją, paskelbti formalų susitarimą, patvirtinimą, kad Vyriausybė priima sprendimą. Jį suderinus sprendimas eina į Seimą. Manau, kad čia problemų neturėtų kilti. Belieka V. Sinkevičiui palinkėti sėkmės“, – sakė G. Nausėda.

Pats ministras po susitikimo su Prezidentu taip pat patvirtino, kad konkretus portfelis Lietuvai bus aiškus tik rugsėjo mėnesį.

V. Sinkevičių į eurokomisarus pasiūlė Seimo „valstiečių“ frakcija. Opozicija kritikavo siūlymą teigdama, kad V. Sinkevičius neturi pakankamai politinės patirties. Tuo metu ministras pirmininkas S. Skvernelis sakė, kad frakcijos sprendimas jam buvo naujiena.

Tai bus ketvirtasis šias pareigas einantis pareigūnas nuo Lietuvos – iki šiol eurokomisarais yra buvę Algirdas Šemeta, Dalia Grybauskaitė ir dabartinę kadenciją baigiantis Vytenis Povilas Andriukaitis.