Konservatorių Lauryno Kasčiūno ir Irenos Haase bei Mišrios grupės nario Vytauto Bako trečiadienį pristatytą iniciatyvą jis pavadino politikavimu ir „siekiu užimti eterį“.

„Aš manau, kad čia daugiau politikavimo klausimas, siekis užimti eterį. Mes tame nedalyvausime“, – BNS trečiadienį sakė R. Karbauskis.

Taip jis kalbėjo parlamentarams baigiant rinkti parašus dėl apkaltos proceso Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjui Egidijui Laužikui ir Lietuvos apeliacinio teismo teisėjams Valdimarui Bavėjanui, Viktorui Kažiui ir Konstantinui Gurinui.

Šie teisėjai įtariami rezonansinėje teisėjų korupcijos byloje.

Apkaltos iniciatoriai tikisi klausimą pateikti parlamentui rugpjūčio pabaigoje, kai Seimas susirinks į neelinę sesiją.

„Manau, kad tai yra žingsnis, kuris yra tikrai politinis. (...) Įsivelti į tai, kada vyksta teisinis procesas, kada vyksta tyrimai, mūsų nuomone, tai yra neteisinga“, – kalbėjo R. Karbauskis.

„Opozicija neturi ką veikti“, – pareiškė jis.

Kita vertus, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas tvirtino, kad remtų G. Nausėdos kreipimąsi dėl minimų teisėjų atleidimo.

Pasak jo, būtent prezidentui teikti šį klausimą priklauso pagal Konstituciją, nes šalies vadovas yra atsakingas už teisėjų skyrimą.

„Yra prezidentas, kuris tą sistemą prižiūri, jis su teikimais kreipsis į mus, jeigu bus toks poreikis, ir mes viską išspręsime“, – teigė Seimo narys.

Be minėtų keturių teisėjų, korupcijos byloje įtariami dar keturi teisėjai – Henrichas Jaglinskis iš Vilniaus apygardos teismo, Arūnas Kaminskas iš Vilniaus apygardos administracinio teismo, Gintaras Čekanauskas iš Kauno administracinio teismo ir Robertas RainysVilniaus miesto apylinkės teismo.

Prezidentas yra kreipęsis į Teisėjų tarybą, kad ši patartų, ar teikti Seimui siūlymą atleisti E. Laužiką, V. Bavėjaną ir K. Guriną. Teisėjų taryba dėl to apsispręs posėdyje ateinantį penktadienį.

Įtarimai teisėjų korupcijos byloje taip pat pateikti šešiems advokatams. Iš viso byloje įvairaus pobūdžio nusikaltimais įtariami 48 asmenys, nagrinėjama apie 110 galimų nusikalstamų veikų.

Teisėsauga įtaria, kad už įvairius palankius teisėjų sprendimus galėjo būti žadami ir mokėti kyšiai, jų sumos svyruoja nuo 1000 iki 100 tūkst. eurų.

Ikiteisminio tyrimo metu surinktais duomenimis, sutartų kyšių suma gali siekti 400 tūkst. eurų.

Dalis įtariamųjų yra viešai paneigę savo kaltę.