Ministrų kabinetas atnaujinamas liepos pradžioje dėl valdančiosios koalicijos sutarus keturioms partijoms ir prisiekus G. Nausėdai.

Daugumą sudarančios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos socialdemokratų darbo partija, „Tvarka ir teisingumas“ bei Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga yra sutarusios pakeisti bent Susisiekimo, Vidaus reikalų ir Žemės ūkio ministerijų vadovus, bet prezidentui abejonių kelia ir kai kurių kitų pareigas einančių ministrų veikla.

Tarp jų – sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Prezidentas su juo susitiks trečiadienį popiet.

Lietuva taip pat rengiasi pateikti kandidatūrą į naują Europos Komisiją. Tai turės padaryti Vyriausybė, suderinusi su prezidentu ir Seimu.

„Valstiečiai“ prieš savaitę pasiūlė teikti ekonomikos ir inovacijų ministrą Virginijų Sinkevičių, bet opozicija teigia, kad jis nėra pakankamai patyręs ir negautų reikšmingo portfelio. Premjeras savo favorito nėra įvardijęs.

Nauja Europos Komisija formuojama po gegužę vykusių Europos Parlamento rinkimų, jai vadovaus buvusi Vokietijos gynybos ministrė Ursula von der Leyen.