Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Adomas Bužinskas BNS sakė, kad leidimą išduoti anksčiau atsisakyta, nes nė vienas iš trijų prašymus pateikusių renginių organizatorių nebuvo įtrauktas į oficialią renginių programą.

„Šiuo metu, kai Seimas įtraukė juos į oficialių programą, nė nesvarstome galimybės leidimo neišduoti. Intrigos nėra – rytoj formaliai leidimas bus išduotas. Kuo mes rūpinsimės – kad būtų užtikrintas dalyvių saugumas, kad nebūtų sutrikdytas eismas ir renginiu sukurta šventė visam miestui“, – BNS sakė A. Bužinskas.

Kaip skelbė naujienų portalas lrt.lt, organizatoriai anksčiau tikėjosi, jog į gyvą grandinę siekiant pakartoti prieš 30 metų vykusią akciją rugpjūčio pabaigoje stos mažiausiai 10 tūkst. žmonių, tačiau nesulaukė tam savivaldybės leidimo. Vilniaus merijos atstovai teigė, kad organizatoriai neįrodė, jog tai sugebės padaryti sklandžiai.

Baltijos kelias vyko 1989 metų rugpjūčio 23 dieną, kai du milijonai lietuvių, latvių ir estų susikibo gyva grandine. Ši taiki akcija buvo skirta Europą padalijusio ir Baltijos šalių nepriklausomybę panaikinusio Molotovo-Ribentropo pakto 50-mečiui paminėti.

Baltijos kelias įtrauktas į UNESCO Pasaulio atminties sąrašą.