Oficialiose ceremonijose Gynybos štabui pradėjo vadovauti brigados generolas Gintautas Zenkevičius, iki šiol buvęs Mokymo ir doktrinų valdybos vadu.

„Gynybos štabas yra transformavęsis, vykdo karinio strateginio ir operacinio lygmens užduotis, todėl generolui teks kūrybiškai tęsti pradėtus darbus bei siekti įgyvendinti anksčiau numatytas Lietuvos kariuomenės vizijas“, – pranešime cituojamas kariuomenės vadas generolas majoras Valdemaras Rupšys.

Kariuomenės vyr. puskarininkiu tapo seržantas majoras Remigijus Katinas. Jis iki tol buvo vyr. puskarininkis Sausumos pajėgose.

„Seržantas majoras Remigijus Katinas – naujas kariuomenės vyr. puskarininkis – turi visus šioms pareigoms reikalingus įgūdžius ir žinias. Jis yra pavyzdys visiems mūsų kareiviams ir puskarininkiams“, – feisbuke parašė V. Rupšys.

Tarnybą kariuomenėje G. Zenkevičius pradėjo 1991 metais Savanoriškoje krašto apsaugos tarnyboje (SKAT). Vėliau Krašto apsaugos savanorių pajėgose jis ėjo kuopos, bataliono ir rinktinės vado, mokymo centro viršininko pareigas.

2005 metais generolas vadovavo atkūrimo grupei Afganistano Goro provincijoje, vėliau buvo Lietuvos kariuomenės transformacijos projekto vadovas, taip pat vadovavo Krašto apsaugos ministerijos Generalinei inspekcijai, ėjo vadovaujančias pareigas tarptautiniuose štabuose, o 2014 – 2018 metais G. Zenkevičius buvo Lietuvos karinis atstovas prie NATO ir ES.

R. Katinas Lietuvos kariuomenėje tarnauja nuo 1993 metų, yra ėjęs pėstininkų skyriaus vado, būrininko, operacijų specialisto, kuopininko, bataliono, brigados ir pajėgų vyr. puskarininkio pareigas.

Jis taip pat yra tarnavęs NATO Vyriausioje jungtinių pajėgų Europoje vadavietėje SHAPE, dalyvavęs tarptautinėse operacijose Bosnijoje ir Hercegovinoje bei Afganistane.