S. Skvernelis turi būti vėl paskirtas, nes Vyriausybė grąžino įgaliojimus prieš pusantros savaitės prisiekusiam prezidentui Gitanui Nausėdai.

Valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad dėl ministro pirmininko abejonių nėra.

„Ar jūs girdėjote kokias nors abejones kada nors?“ – žurnalistams Seime sakė parlamentaras.

Lietuvos socialdemokratų darbo partijos pirmininkas Gediminas Kirkilas tikino, kad premjeras dirba gerai.

„Vertinimas dėl premjero yra pozityvus, žmonės ypač vertina jo sprendimus socialinėje srityje“, – BNS teigė politikas.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos Seime seniūnė Rita Tamašūnienė tvirtino, kad remti ministro pirmininko kandidatūrą juos įpareigoja prieš kelias savaites pasirašyta koalicijos sutartis, o S. Skvernelio vadybiniai ir organizaciniai gebėjimai per pastaruosius kelerius metus išaugo.

„Tvarkos ir teisingumo“ lyderis Remigijus Žemaitaitis tvirtino, kad su S. Skverneliu sutarta dėl būsimų darbų.

„Darbai turi būti tęsiami“, – kalbėjo parlamentaras.

S. Skvernelio kandidatūrai bus pritarta, jeigu ją palaikys daugiau kaip pusė posėdyje dalyvaujančių Seimo narių.

Opozicija – prieš

Valdančioji koalicija turi 75 narius iš 141, todėl jai turėtų užtekti balsų uždegti žalią šviesą S. Skverneliui vėl vadovauti Vyriausybei, nepaisant opozicijos nepritarimo.

„Ministro pirmininko skyrimas – valdančiosios daugumos atsakomybė, o sprendimas į ją įtraukti elementaraus skaidrumo standarto neatitinkančias partijas bei atleisti gerai dirbančius ministrus, kaip Roką Masiulį, nepalieka didelių vilčių dėl kokybiškesnio vyriausybės darbo“, – BNS sakė konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis.

Opozicijos lyderė, Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnė Viktorija Čmilytė-Nielsen sakė, kad dauguma frakcijos premjero nepalaikys, bet „demokratijos dėlei nutarėme balsuoti laisvai“.

Pritarus kandidatūrai, premjeras su prezidentu taip pat turės suderinti naujosios Vyriausybės sudėtį, šiuo klausimu jie buvo susitikę pirmadienį.

Valdantieji sako, kad atnaujintoje Vyriausybėje turėtų pasikeisti daugiau nei vienas ministras, nes liepos pradžioje dėl jos formavimo sutarė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos socialdemokratų darbo partija, „Tvarka ir teisingumas“ bei Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga.

S. Skvernelis iš pradžių žadėjo, kad po pralaimėtų prezidento rinkimų atsistatydins iš pareigų, bet vėliau apsigalvojo ir nusprendė likti poste.

Šiuo metu „valstiečiai“ formaliai kontroliuoja 12 iš 14 ministerijų veiklą, o dar du portfelius turi „socialdarbiečiai“.

Pagal naują sutartį, koalicijos partneriams iš viso priklauso penkios ministerijos.

G. Nausėda sakė, kad atnaujintoje Vyriausybėje pageidautų matyti ir moterų.