U. von der Leyen einant gynybos ministrės pareigas, Vokietija į Lietuvą atsiuntė per 500 karių ir ėmėsi vadovauti tarptautiniam NATO batalionui, kuris dislokuotas siekiant atgrasyti Rusiją.

„Tai yra nebloga kandidatūra Lietuvai, tai yra vis dėlto žmogus, kuris yra susipažinęs su regiono situacija, kuris turi savo požiūrį į Rusiją, į gynybos politikos prioritetą“, – žurnalistams antradienio vakarą Varšuvoje sakė G. Nausėda.

Jis sakė, kad su naująja Europos Komisijos vadove gali susitikti per vizitą Berlyne, kuris planuojamas rugpjūčio viduryje.

U. von der Leyen antradienį laimėjo balsavimą Europos Parlamente 383 balsais prieš 327. Kad būtų išrinkta, U. von der Leyen turėjo surinkti bent 374 balsus.

G. Nausėdos teigimu, po šio balsavimo Lietuva galės pradėti pokalbius su ja dėl eurokomisarų portfelių ir būsimo 2021-2027 metų Europos Sąjungos biudžeto.

„Jeigu galiu su šypsena sakyti, tai ji laimėjo tokia dauguma, koks maždaug yra Lietuvos europarlamentarų skaičius – tai mūsų derybinė pozicija dėl komisaro portfelio bus labai stipri“, – juokavo G. Nausėda.

60-metė U. von der Leyen lapkričio 1-ąją perims Europos Komisijos vadovo postą iš Jeano-Claude'o Junckerio (Žano Klodo Junkerio).

Prieš dvejus metus U. von der Leyen Rukloje dalyvavo oficialioje ceremonijoje, kurioje buvo paskelbta Vokietijos vadovaujamo NATO bataliono veiklos pradžia.

Tuomet istorinėje kalboje ji pareiškė, kad Lietuva niekada nebeliks viena.

„Lietuvos laisvė ir nepriklausomybė niekada nebebus paaukota dėl nusikalstamos galios politikos interesų sferų“, – tuomet sakė U. von der Leyen.

Paskutinį kartą U. von der Leyen Lietuvoje viešėjo šiemet vasarį. Tuomet ji pažadėjo, kad Vokietija investuos 110 mln. eurų į karinę infrastruktūrą Lietuvoje.