Antradienį už tai siūlančias Atmintinų dienų įstatymo pataisas balsavo 59 Seimo nariai, prieš buvo 9, susilaikė 20 parlamentarų. Šios įstatymo pataisos atsidurs Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitete. Dėl jų galutinai numatoma apsispręsti planuojamoje pratęsti Seimo pavasario sesijoje.

Jei Atmintinų dienų įstatymo pataisoms būtų pritarta, atsivertų galimybė perkelti Vėlines į šventines dienas.

Antradienį Seimo nariai konservatorius Edmundas Pupinis, liberalas Kęstutis Glaveckas siūlė nedidinti šventinių dienų skaičiaus, nes tai brangiai kainuoja valstybei ir Lietuvai per didelė prabanga.

Tuo metu Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkė Rimantė Šalaševičiūtė sakė, kad pagal šventinių dienų skaičių mes esame visiškai normaliai atrodantys Europos Sąjungos kontekste.

Seimas taip pat svarsto Darbo kodekso pataisą, kurią priėmus įmonėse, įstaigose ir organizacijose būtų nedirbama ne tik kiekvienų metų lapkričio 1-ąją (Visų Šventųjų dieną), bet ir lapkričio 2-ąją – Mirusiųjų atminimo (Vėlinių) dieną.

Siūloma, kad Darbo kodekso pataisa įsigaliotų nuo 2020 m. sausio 1 d.
Šventinių dienų sąrašą papildyti Vėlinėmis dar 2016 m. lapkričio 2 d. pasiūlė Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškųjų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) frakcijos nariai.