DELFI į tarybos posėdį besirenkantiems atsitiktiniams nariams uždavė tris klausimus: ar V. Pranckietis turėtų trauktis? Ar jie pasitiki partijos pirmininku R. Karbauskiu? Ir ar S. Skvernelis galėtų tapti partijos pirmininku? Pateikiame jų atsakymus.

Darius Kubilius. LVŽS Palangos skyriaus pirmininkas


LVŽS suvažiavimas
Foto: DELFI / Rafael Achmedov


- Ar V. Pranckietis turėtų likti Seimo pirmininku?

- Manau, kad (dėl Seimo pirmininko) turi būti bendras partijos sprendimas.
Aš asmeniškai palaikau partijos pirmininko nuomonę.

- Ar pasitikite partijos pirmininku?

- Šimtu procentų (pasitikiu).

- Ar S. Skvernelis galėtų tapti partijos pirmininku?

- Pirmiausia reikia įstoti į tą partiją, o kas ir kaip būtų, tada jau spręstų partija.

Audrys Šimas. Seimo narys

LVŽS suvažiavimas
Foto: DELFI / Rafael Achmedov


- Ar Seimo pirmininkas turėtų likti savo pareigose?

- Seimo pirmininkas turi vykdyti politinę valią, kaip yra nuspręsta „valstiečių“ partijos, ir užleisti tą postą. Jis yra partinis, jį delegavo partija. Jis turėtų paklusti partijos valiai .

(Balsuosiu) ne kaip Karbauskis siūlo, bet taip, kaip yra pasirašyta koalicinė sutartis. Čia – ne Karbauskio siūlymas.

- Ar pasitikite partijos pirmininku?

- Taip, vienareikšmiškai.

- Ar S. Skvernelis galėtų tapti partijos pirmininku?

- Pirmiausia, Skvernelis turėtų įstoti į „valstiečių“ partiją, būti partinis, ir tada galėtų nurodinėti ir sakyti, kaip partija turėtų elgtis. Nuo šalies mes visi čia galime reguliuoti, kodėl nesakome, kaip turi elgtis konservatoriai, nebūdami jos partijos nariais?

Juozas Varžgalys. Seimo narys

LVŽS suvažiavimas
Foto: DELFI / Rafael Achmedov


- Ar V. Pranckietis turėtų likti partijos pirmininku?

- Šiaip ar taip yra pasirašyta koalicijos sutartis, ir mes koalicijos sutartį turime vykdyti, o pagal koalicijos sutartį Seimo pirmininko postas atitenka socialdarbiečiams.

- Ar pasitikite R. Karbauskiu?

- Taip

- Ar S. Skvernelis galėtų tapti partijos pirmininku?

- Nemanau, buvo suvažiavimas pavasarį, R. Karbauskis išrinktas dvejiems metams partijos pirmininku. Mes pritariame jo politikai, jis vykdo teisingą politiką, ir kaip partijos pirmininkas daro viską teisingai.

Tikisi, kad balsavimai bus uždari

Kauno rajono skyriaus pirmininkė Jūratė Truncienė tikisi, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) tarybos posėdyje pasitikėjimo balsavimai dėl „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio bei Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio likimo bus uždari. Taip pat, pasak jos, prieš balsavimus LVŽS turi vykti diskusijos bei sudaryta galimybė kiekvienam norinčiajam pasisakyti. J. Truncienė neslepia, kad Kauno rajono skyrius V. Pranckietį palaiko ir mato jį toliau einantį Seimo vadovo pareigas.

„Aš galiu pasakyti skyriaus vardu, kad skyrius V. Pranckietį palaiko, ir aš tikrai bendrauju su daug žmonių, ir didelė dauguma Seimo pirmininką šioje situacijoje palaiko. Tai matome ir iš reitingų, nes V. Pranckiečio reitingai nekrinta“, – Eltai sakė J. Truncienė.

J. Truncienė apskritai stebisi, kad klausimas dėl Seimo pirmininko pozicijos dar vis aktualus. Pasak jos, Socialdemokratų darbo partija po koalicijos derybų posto taip įnirtingai nebesiekia.

„Aš manau, kad šiuo metu tai apskritai nėra aktualu ir neturėtų būti aktualu, nes labai aiškiai iš žiniasklaidos matome, kad „socialdarbiečiai“ įnirtingai nebesiekia šio posto. Matome, kad jiems šiuo metu tai jau nėra taip svarbu. Tai nėra šios dienos aktualiausia tema“, – sakė ji.
Paklausta, kas dar iš skyrių pareiškė palaikymą V. Pranckiečiui, J. Truncienė teigė nežinanti.

Tuo metu, kaip balsuotų pasitikėjimo procedūroje dėl R. Karbauskio, Kauno rajono skyriaus pirmininkė neatskleidė. Bet J. Truncienė tikisi, kad balsavimai tiek dėl R. Karbauskio, tiek dėl V. Pranckiečio vyks uždari bei bus nuodugniai taryboje išdiskutuoti.

„Aš manyčiau, kad visi turime pasisakyti dėl R. Karbauskio. Dabar labai aiškiai nepasisakysiu... bet mes nežinome ir kaip bus suformuluotas (tarybos posėdyje. – ELTA) klausimas (...) Darbotvarkėje nėra įvardinta, kaip ten bus. Balsavimas turėtų būti uždaras tiek dėl R. Karbauskio, tiek dėl V. Pranckiečio. Nereikia atvirų. (...) Mes turime kalbėti ir atvirai bendrauti (...) Mes privalome partijos viduje išdiskutuoti“, – teigė ji.