„Tikrai daug pamokų išmokome ir turėsime pasidaryti daug išvadų. Tą brandos lygį, organizacijos, miesto, visų gyventojų auginsime, nuolat tobulinsime ir stiprinsime“, – spaudos konferencijoje sekmadienį sakė P. Poderskis.

„Tarnyboms sekėsi dirbti neblogai, koordinavimas vietoje ir operacijų valdymo centro darbas vyko gana sklandžiai. Kadangi turėjome daug veiksmo ant žemės, visą tai sukoordinuoti buvo gan sudėtinga, bet manau, kad tai padaryti pavyko“, – teigė administracijos direktorius.

Pasak P. Poderskio, tokių pratybų metu Vilnius ruošiasi ir galimai grėsmei, susijusiai su Lietuvos pasienyje statoma Astravo atomine elektrine.

„Mes tų ypatingų grėsmių dažnai neturime, pas mus nėra nei uraganų, nei žemės drebėjimų, bet ruošiamės neišvengiamai Astravo galimai grėsmei, kad visais atvejais būtume pasiruošę“, – sakė P. Poderskis.

Tuo metu antiteroristinės policijos rinktinės „Aras“ vadovas Viktoras Grabauskas teigė, kad tokios pratybos visuomet išryškina trūkumų, kuriuos galima taisyti.

„Tai gali būti vienas ar kitas taktikos elementas, tam tikra sąveika, sakykime, ir su vietine policija, kaip jie uždengia perimetrą, ar teisingai tą padaro. Visa ta situacija bus išnagrinėta“, – spaudos konferencijoje teigė „Aro“ vadovas.

Pasak jo, „Aro“ užduotis pratybų metu buvo teroristus sulaikyti gyvus. V. Grabausko teigimu, su šia užduotimi buvo susitvarkyta.

Hibridinio Vilniaus atsparumo testo metu buvo tikrinama, kaip miesto tarnybos pasiruošusios dirbti ir veikti kartu su specialiųjų tarnybų pareigūnais.

Specialiosios tarnybos iš Geležinio Vilko tunelio gelbėjo vaikų autobusą, taip pat simuliuota situacija, kuomet prie tunelio apsivertė autocisterna.

Dalis pratybų taip pat vyko virtualioje erdvėje, bandant sutrikdyti informacines sistemas, skleidžiant dezinformaciją.

Numatyta, kad dar vienos panašios pratybos bus vykdomos rudenį ir žiemą.