„Kaip ir visus kreipimusis Seimo Etikos ir procedūrų komisija išnagrinės ir pateiks savo nuomonę. Aš dabar neatsakysiu už visą komisiją, nes nuomonės labai dažnai išsiskiria būtent vertinant Valstybės politikos elgesio kodekso normas ir pagrindinius principus.

Be abejo, komisija turės pasisakyti dėl Socialdemokratų partijos frakcijos keliamų klausimų. Manau, kad reikia ieškoti, kaip taip gali koreliuoti su laisvu Seimo nario mandatu ir galimybe keisti frakcijas, pasirenkant kitokį buvimo Seime būdą negu kad jis atėjo laimėjęs Seimo rinkimus“, – žurnalistams sakė R. Tamašunienė.

Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis sako, kad Seimo Socialdemokratų partijos frakcija, etikos sargams apskundusi į „tvarkiečių“ frakciją perėjusią Seimo narę A. Širinskienę, užsiima niekais.

„Aš noriu pasakyti, kad frakcija neturi ką veikti, ir kada nėra jokių idėjų, kaip gerinti Lietuvos gyvenimą, tai galima užsiminėti ir tokiais niekais. Kad niekas nėra pažeista, tai visiškai akivaizdu. (...) Man netgi juokingi tokie kaltinimai, be ką padarysi, žmonės neturi ką veikti“, – žurnalistams Seime ketvirtadienį sakė R. Karbauskis, primena ELTA.

Seimo Socialdemokratų partijos frakcija kreipėsi į Seimo etikos ir procedūrų komisiją prašydama įvertinti Seimo narės A. Širinskienės elgesį dėl galimo Seimo nario priesaikos nesilaikymo – sąžiningai tarnauti Tėvynei, demokratijai – kai nesąžiningai siekdama išlaikyti politinę galią, būdama Valstiečių ir žaliųjų sąjungos nare bei priklausydama šios partijos frakcijai, perėjo į „Tvarkos ir teisingumo“ partijos frakciją.

Seimo etikos sargų prašoma įvertinti Seimo narės A. Širinskienės veiksmus, kuriais galimai buvo pažeistas Valstybės politikų etikos kodeksas, kuriame reikalaujama, kad politikas turi vengti situacijų, kai jo elgesys kenkia institucijos reputacijai ir autoritetui.