„Aš manau, kad tai galėtų būti susiję su saugumu, išorinių sienų apsauga, galbūt migracijos klausimais. Aišku, visi pretenduoja ir mes turėsime galimybę pretenduoti į ekonominį portfelį“, – žurnalistams antradienį teigė premjeras.

Anot jo, konkrečiau bus galima kalbėti po liepos 16 dienos, jeigu Europos Parlamente bus patvirtinta Europos Komisijos prezidentė, Vokietijos gynybos ministrė Ursula von der Leyen (Ursula von der Lejen).

„Sekančią dieną imsimės aktyvių veiksmų, reikalingi bus betarpiški pokalbiai ir vizitai, kad galėtume pretenduoti į solidų portfelį“, – sakė S. Skvernelis.

Anot jo, dauguma kandidatų į eurokomisarus norėtų gauti pagrindinius portfelius.

„Suprantame, kad yra derybos ir dauguma šalių, kokią informaciją turiu, iš galimai nominuotų kandidatų visi pretenduoja į tuos pagrindinius portfelius, tai reikės turėti tokį kandidatą, kuris galėtų iš esmės gauti tą rimtą portfelį“, – teigė S. Skvernelis.

Anot jo, susitikime su išrinktuoju prezidentu Gitanu Nausėda antradienį nebuvo aptarti galimi kandidatai į Europos Komisiją.

Šiuo metu Europos Komisijoje už sveikatą ir maisto saugą atsakingo komisaro portfelį turi Lietuvos deleguotas Vytenis Povilas Andriukaiti