Pranešimą apie tai antradienį paskelbė Seimo posėdžiui pirmininkavęs „tvarkietis“ Remigijus Žemaitaitis.

V. Bakas BNS atsisakė nurodyti pasitraukimo priežastis ir žada tai padaryti trečiadienį surengęs spaudos konferenciją.

NSGK vadovas pranešė dirbsiąs Mišrios Seimo narių grupės nariu.

V. Bakui pasitraukus Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijoje liko 49 Seimo nariai. Be to, mažėja ir valdančiajai koalicijai priklausančių parlamentarų – liko 75 Seimo nariai iš 141.

Landsbergis sako, kad frakcijos durys Bakui – atviros

Opozicinių konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis sako, kad jo frakcijos durys iš „valstiečių“ gretų Seime pasitraukusiam Vytautui Bakui yra atviros.

Gabrielius Landsbergis


„Esame, buvome, ir tikrai būsime užuovėja žmonėms, kuriems yra svarbios vertybės, kuriems yra svarbi kova už skaidrumą, kurie (...) stovi Lietuvos pusėje“, – BNS antradienį sakė G. Landsbergis.

„Jeigu jis išreikš tokį pageidavimą, jis tikrai bus labai rimtai svarstomas“, – pridūrė jis.

V. Bakas kol kas nenurodo pasitraukimo priežasčių, bet G. Landsbergis sakė manantis, kad „padorūs žmonės nebeatlaiko tų valdžios bakchanalijų Seime, kur postai, prekyba, netgi laisvas Seimo nario mandatas tampa svarbesnis nei bet kokios vertybės“.

Konservatorių lyderis tvirtino neatmetantis, kad iš „valstiečių“ frakcijos gali pasitraukti ir daugiau narių, tačiau detaliau to nekomentavo.

V. Bakas kritikavo naujos valdančiosios koalicijos formavimą ir kitus „valstiečių“ sprendimus, o paskutinį kartą supeikė parlamentarės Agnės Širinskienės prisijungimą prie „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos, taip padedant jai atsikurti.

Karbauskis: Bakas turės trauktis iš Seimo NSGK pirmininko pareigų

Valdančiąją „valstiečių“ frakciją palikęs Vytautas Bakas privalės trauktis ir iš Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSKG) pirmininko posto, teigia Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis.

Ramūnas Karbauskis


„Taip, be abejonės, keisis komiteto pirmininkas. Tas įvyks labai artimu metu, galbūt ketvirtadienį“, – antradienį Seime žurnalistams sakė R. Karbauskis.

Kita vertus, jis teigė dar nežinąs, kas bus siūlomas į NSGK pirmininkus.

R. Karbauskis tvirtino, kad V. Bako žingsnis nei jo, nei frakcijos nenustebino, nes Seimo narys jau prieš kelias savaites buvo įspėjęs apie tokią galimybę.

„Tas sprendimas frakcijos nenustebino. Buvo Vytauto Bako sakyta, kad jeigu koalicija bus sudaryta dalyvaujant „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijai, jis išeis iš frakcijos. Kita vertus, jis agitavo už mažumos Vyriausybę, kurią remtų konservatoriai“, – teigė „valstiečių“ vadovas.

„Tai, matyt, brendo, kiekvieną dieną – įvairūs pareiškimai, jie nebuvo remiantys koaliciją, kuri sudaryta. O vienintelė didelė koalicija, kuri galėjo būti, yra šita“, – pabrėžė R. Karbauskis.

Anot jo, ir vieno žmogaus išėjimas yra praradimas ir frakcijai, ir valdančiajai koalicijai, tačiau situacijos jis iš esmės nekeičia.

„Frakcijai ir koalicijai vienas žmogus, aišku, yra praradimas. Bet toks yra gyvenimas, valdančioji dauguma yra didesnė nei 71. Matematinę daugumą vis tiek išlaikome“, – sakė R. Karbauskis.

Jis tvirtino neturįs priekaištų V. Bako darbui ir vylėsi, kad bus priimtos įstatymo pataisos, inicijuotos po NSGK atlikto parlamentinio tyrimo.

„Jis (V. Bakas – BNS) savo pareigas atliko gerai, NSGK tyrimas atliktas didelės apimties. Tikiuosi, kad nepaisant to, jog jis nebebus komiteto pirmininkas, darbai, kurie buvo pradėti, ir įstatymo projektai, užkardant korupciją, bus priimti. Tai jau mūsų visų reikalas“, – sakė „valstiečių“ pirmininkas.