„Yra skirtingi požiūriai, labai skirtingi požiūriai į tam tikrus dalykus. Mes diskutuojame, šnekamės nuolatos. Saulius Skvernelis yra pasakęs, kad partija turi pakeisti pavadinimą, o partijos skyrių nėra. Jis tai yra pasakęs prie visų mūsų frakcijos narių ir tai nėra jokia paslaptis, – kalbėjo R. Karbauskis. – Tai įvyko po Prezidento rinkimų. Jis tuose rinkimuose tokias problemas: kad pralaimėta dėl mano ar skyrių kažkokių klaidų.“

R. Karbauskis tvirtina, kad pergalės rinkimuose nepavyko pasiekti tikrai ne dėl jo paties ar skyrių kaltės. Esą priežastys yra visiškai kitos. „Atėjus laikui mes apie visą tą informaciją pašnekėsime partijoje, o po to pateiksime atsakymą, – tvirtino LVŽS lyderis. – Yra apklausos ir kiti dalykai, kurie rodo, kad partija ir aš kaip partijos pirmininkas padarėme viską, kad laimėtume.“

„Lengviausia žvanginti ginklais po rinkimų ir šioje situacijoje kaltinti kitus, – teigė R. Karbauskis. – O aš niekada nieko nekaltinau ir nesiruošiu kaltinti. Tiesiog pats sakau: taip, esu padaręs klaidų, jas darau, bet juk tik nedarydamas nieko nepadarysi klaidų.“

Ramūnas Karbauskis

R. Karbauskis dar kartą pakartojo pabrėždamas, kad prezidentinių rinkimų metu nepadarė klaidų nei jis, nei partija. „Viena iš priežasčių – žmonės nenorėjo, kad premjeras, kuris gerai atlieka savo darbą, nebebūtų premjeru. Labai daug tų priežasčių buvo, bet dabar, kalbant objektyviai, aš matau daug emocijų, o į jas mes atsakysime pateikdami viską, kas įrodo, kad mūsų sprendimai buvo teisingi ir rezultatas, kuris buvo gautas Prezidento rinkimuose, yra pats geriausias, kokį Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga yra gavusi kada nors rinkimuose. Balsų buvo gauta daugiau nei Seimo rinkimuose“, – kalbėjo LVŽS lyderis.

Ramūnas Karbauskis
Lengviausia žvanginti ginklais po rinkimų ir šioje situacijoje kaltinti kitus.

R. Karbauskis kalbėjo, kad artėjant rinkimams įvairiose politinėse organizacijose ir partijose kyla politinių įtampų. „Bet nežinau, ar mūsų kolegos sutiktų, ar mūsų partija turi keisti pavadinimą, ar turime išsivaikščioti tam, kad kažkas laimėtų rinkimus, – kalbėjo R. Karbauskis ir pridūrė. – Gerbiu kiekvieno nuomonę ir gerbiau, paprasčiausiai galiu nesuprasti, kodėl vienas ar kitas pareiškimas yra padarytas.“

LVŽS lyderis pridūrė, kad S. Skvernelis gali stoti į partiją ir jo kandidatūra bus apsvarstyta skyriuje, tačiau pabrėžė: „sąlygų partijai tikriausiai joks žmogus, kuris nori įstoti į sąjungą, nekels“.

R. Karbauskis tvirtino, kad LVŽS yra tokių narių, kurie joje jau daugiau nei du dešimtmečius ir jie, anot LVŽS lyderio, nesutiks su keliamomis sąlygomis.

Saulius Skvernelis

„Abejočiau, ar taip jau lengvai partija sutiktų tai pakeisti vardan to, kad vienas ar kitas žmogus į ją įstotų, – tvirtino R. Karbauskis. – Ją galima keisti iš vidaus, reikia būti partijoje, įrodinėti savo tiesas, dalyvauti rinkimuose ir partijos pirmininko, ir visų kitų partijos valdymo organų. Tai normalus procesas, o dabar tie pareiškimai skamba ultimatyviai.“

Tiesa, R. Karbauskis priminė, kad buvo toks laikotarpis, kai jis pats buvo pasitraukęs iš pirmininko posto. Tuomet naujai išrinkta pirmininkė norėjo padaryti didelių pokyčių, tačiau jie nebuvo įgyvendinti. „Ji bandė pakeisti partijos pavadinimą, vertybes, bet partija atsisakė tai daryti. Po tam tikro laiko pasikeitė ir vadovė. Antrą kartą aš tos pačios klaidos nedarysiu, nes tai buvo mano klaida, neįvertinau, kad yra žmonių, kuriems pati valdžia yra tikslas. Ne vertybės, ne idėjinė vienybė, o valdžia“, – kalbėjo LVŽS pirmininkas. Jo teigimu, tikslas turi būti tarnystė žmonėms.

R. Karbauskio įvardyta kita „valstiečių“ pirmininkė – Kazimiera Prunskienė. Ji partijai vadovavo nuo 2005 metų, kai sąjungos suvažiavime buvo nutarta pasivadinti Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjunga.

Kitą savaitę vyksiančiame Tarybos posėdyje R. Karbauskis ketina pasitikrinti pasitikėjimą. Jo teigimu, jis yra visiškai tikras, kad rezultatai jam bus labai palankūs. „Sąjungoje esu daugiau nei dvidešimt metų. Visus žmones, kurie yra Taryboje, pažįstu labai gerai, – teigė R. Karbauskis. – Tiesiog kaip kolegų ir bendraminčių paklausiu, ką jie mano, nes diskutuosime. Ir jeigu jie manys, kad reikia keisti pavadinimą, vertybes, kad reikia atsiverti, kad ateitų tūkstančiai žmonių iš kitų partijų, tuomet taip ir bus. Juk dauguma nusprendžia. Ne mano teisė ir pareiga nuspręsti už visus.“

DELFI primena, kad S. Skvernelio planus įvardijo jo patarėjas S. Malinauskas. „Prieš dvi dienas S. Skvernelis labai aiškiai nurodė šiuo metu nematantis, kad LVŽS būtų pasiruošusi pokyčiams ir tų pokyčių norėtų. Tačiau, jei taip atsitiktų, jis be jokios abejonės svarstytų stoti į šią politinę partiją ir, aš manau, kad tokiu atveju tuos pokyčius geriausiai galėtų daryti taip, kaip ir kitose politinėse jėgose vyksta – konkuruodamas dėl lyderio pozicijos“, – DELFI sakė S. Malinauskas.

Anot jo, ši idėja pradėta svarstyti iš karto po nesėkmingai LVŽS pasibaigusių trejų iš eilės rinkimų. „Akivaizdu, kad S. Skvernelis rinkėjų palaikymo turėjo daugiau nei LVŽS, dabar tą galima labai aiškiai matyti ir skaičiuose. Įvyko treji rinkimai, akivaizdžiai matosi ta tendencija. Iš tikrųjų, buvo kalbėta apie tai, ką partija – šiuo atveju tai ne tik personalijų klausimas – galvoja apie savo stiprinimą, atsinaujinimą, vadinamąją partinę statybą ir kas galėtų tai daryti“, – kalbėjo S. Malinauskas.